REKLAMA

Groził “bronią”, teraz jemu grozi 12 lat

ŁAŃCUT. 19-latek grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądał pieniędzy od przechodzących ulicą mężczyzn. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Za usiłowanie rozboju grozi mu do 12 lat więzienia.

brońDo zdarzenia doszło w sobotę. Policjantów zawiadomił jeden z pokrzywdzonych. Z jego relacji wynikało, że wieczorem na ulicy w Łańcucie trzej przechodnie zostali zaczepieni przez mężczyznę, który skierował w ich kierunku przedmiot przypominający broń palną, a następnie zażądał od nich pieniędzy. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina, w trakcie której pokrzywdzeni wytrącili broń z rąk napastnika i uniemożliwili mu ucieczkę. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy łańcuckiej komendy. Policjanci zatrzymali podejrzanego, zabezpieczyli dowody i broń gazową, oraz ustalili świadków zdarzenia.

Okazało się, że tego samego dnia około godz. 20 w Rakszawie miało miejsce podobne zdarzenie. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany zaatakował mężczyznę, grożąc mu i uderzając go, zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy.

19-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Trwają dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności w sprawie.

Źródło: KPP Łańcut

04-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

grozil-bronia-teraz-jemu-grozi-12-lat