REKLAMA

Rzeszowianin zwycięzcą turnieju walk na gołe pięści! (WIDEO)

|

Rzeszowianin zwycięzcą turnieju walk na gołe pięści! (WIDEO)

Pochodzący z Lubaczowa, a mieszkający w Rzeszowie kickboxer Mateusz “Don Diego” Kubiszyn pokonał przez nokaut w trzeciej rundzie Krystiana “Tysona” Kuźmę w finałowej walce turnieju Gromda 3. Rzeszowski zawodnik sięgnął po 100 tysięcy złotych – główną nagrodę turnieju.

maxresdefault_13
Foto: YouTube / Gromda

Mateusz Kubiszyn został zwycięzcą finałowej walki na gołe pięści podczas turnieju Gromda 3. Zawodnik z Rzeszowa dotarł do walki finałowej po udanych walkach w drugiej edycji Gromdy.

Zawodnicy Gromdy biją się na gołe pięści – bez użycia rękawic. Ring ma wymiary jedynie 4×4 metry, a więc jest znacznie mniejszy od klasycznego ringu bokserskiego. Pojedynki w turniejach Gromda toczą się na dystansie czterech dwuminutowych rund. Jeżeli do tego czasu nie zostanie wyłoniony zwycięzca – “dogrywka” bez żadnej przerwy toczy się do nokautu lub poddania walki.

Pojedynek finałowy Gromda 3 rozpoczął się od agresywnego ataku “Tysona”. Kubiszyn wytrzymał jednak nawałnicę ciosów i z każdą sekundą zyskiwał przewagę. Jego rywal tracił siły, a jego ciosy nie były już tak skuteczne.

Problemy kondycyjne Kuźmy pozwoliły Kubiszynowi znokautować przeciwnika w trzeciej rundzie, po uderzeniach lewymi prostymi.

Realizowałem plan (…). Oczywiście nie w stu procentach, bo wyrywałem się do bójki, a miałem tego nie robić (…). Próbowałem go (“Tysona” – przyp. red.) osłabiać, bić na kiszki i, jak zapowiedziałem, trzecia runda i “Game Over” – mówił po walce rzeszowski zawodnik.

Mateusz Kubiszyn za zwycięstwo otrzymał 100 tysięcy złotych. Na co dzień mieszka w Rzeszowie, jest zawodowym strażakiem.

Źródło: YouTube / GROMDA, Facebook / GROMDA

 

12-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

gromda-3-rzeszowianin-zwyciezca-turnieju-walk-na-gole-piesci-wideo-763-00r2kc