REKLAMA

Gratka dla rolkarzy. Rzeszów ma nowy slalom park

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pod Mostem Zamkowym powstał slalom park, z którego mogą korzystać wszyscy fani rolek. – Świetna sprawa, po szkole idziemy sprawdzić tor – powiedział w rozmowie z naszym reporterem Adrian, fan adrenaliny na rolkach.

rolki

Foto: archiwum eSanok.pl

Budowa slalomu, której dokonała firma Drozdbud z Rymanowa Zdroju, kosztowała 150 tysięcy złotych. U podnóża mostu, pomiędzy jego filarami wylano asfalt. W przyszłym roku miasto przeznaczy około 30 tysięcy na oświetlenie i dodatkowe wyposażenie toru. Pojawią się między innymi bandy i hokejowe bramki.

O budowę od dawna zabiegało Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe. W maju zorganizowali happening, podczas którego zwrócili się z gorącą prośbą o wybudowanie slalom parku. – Na torze jeszcze nie byłem, ale wybieramy się po szkole z chłopakami, żeby pojeździć. To świetna sprawa, wreszcie się udało – powiedział reporterowi Rzeszów24.pl Adrian, który jazdę na rolkach zaczął w kwietniu ubiegłego roku.

Park miał być gotowy jeszcze przed zeszłymi wakacjami, ale jego budowa przesunęła się ze względu na konieczność zebrania dokumentacji inwestycji. Rzeszowscy rolkarze nie muszą się już głowić nad miejscem do jazdy – od teraz na solidny trening, bądź po prostu chwilę rolkowego szaleństwa mogą wybrać się na slalom park pod Most Zamkowy.

08-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

gratka-dla-rolkarzy-rzeszow-ma-nowy-slalom-park-az003