REKLAMA

Gratka dla miłośników czworonogów. Już w weekend!

RZESZÓW. 23-24 maja odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Zarząd rzeszowskiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce i Komitet Organizacyjny Wystawy zaprasza do wzięcia udziału w VIII Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych. Wystawa odbędzie się w dniach 23-24 maja 2015 r. w hali Regionalnego Centrum Widowiskowo-Sportowego w Rzeszowie przy ul. Podpromie 10.

Na tegoroczną wystawę zgłoszono ponad 1300 psów, 183 ras, z 16 krajów, 1000 wystawców. Przyjadą psy z całej Polski a także z Czech, Ukrainy, Słowacji, Danii, Estonii, Rosji, Finlandii, Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Słowenii, Białorusi.

W sobotę, 23 maja, zaprezentują się psy z pięciu grup FCI /II, III, IV, V, VII/, natomiast w niedzielę, 24 maja, zobaczymy psy z pozostałych pięciu grup FCI /I, VI, VIII, IX, X/.

Najwięcej zgłoszono: owczarków niemieckich krótkowłosych i długowłosych, golden retrieverów, gończych polskich, buldogów francuskich, berneńskich psów pasterskich, cane corso Italiano, czarnych terierów rosyjskich, jack russel terierów, mopsów, mastiffów tybetańskich, cavalier king charles spanieli, shih-tzu.

Z rzadkich ras zobaczymy: anatoliana, barbeta, brabantczyka, elkhunda szarego, kooikerhondje, lagotto romagnolo, pinczera małpiego, łajkę zachodniosyberyjską i american toy fox teriera – rasy jeszcze nie uznanej przez FCI.

Nie zabraknie przedstawicieli naszych pięciu rodzimych ras polskich: polskiego owczarka podhalańskiego, polskiego owczarka nizinnego, charta polskiego, ogara polskiego i gończego polskiego. Dla nich puchary ufundował prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Równie cenne puchary dla najpiękniejszych psów wystawy ufundował marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Psy od godz. 10.00, w sobotę i w niedzielę, będą oceniane na 16 ringach eksterieru przez sędziów zaproszonych z całej Polski, a także z Czech, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Szwecji, Bułgarii, Niemiec i Serbii.

Na ringu honorowym, w sobotę i w niedzielę, od godz. 12.30 rozpoczną się ciekawe pokazy: tor przeszkód agility, taniec i zabawy z psem, frisbee, pokaz obrony sportowej oraz finał konkursu Młody Prezenter.

W niedzielę: Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT zaprezentuje swoje psy ratownicze. O godz. 15.00 rozpoczynać się będą konkurencje finałowe, a wyboru najpiękniejszego psa VIII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych – BEST IN SHOW Rzeszów 2015 – w niedzielę, dokona pan Janusz Opara – międzynarodowy sędzia kynologiczny.

Na teren hali będą wpuszczane tylko psy zgłoszone na wystawę i ujęte w katalogu. Ceny biletów: normalne- 10 zł, ulgowe – 5 zł.

źródło: UM Rzeszów, foto: archiwum prywatne

20-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

gratka-dla-milosnikow-czworonogow