REKLAMA

GRANICA: Zatrzymano skradzione auta o wartości 120 tysięcy złotych (FOTO)

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej udaremnili wywóz na Ukrainę dwóch skradzionych busów. Auta skradzione we Włoszech i Anglii były poszukiwane między innymi przez Interpol w kilkudziesięciu krajach.

14-170299

Foto: BOSG

W nocy z soboty na niedzielę na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano dwa skradzione pojazdy. Kierowcą pierwszego z busów marki Mercedes Sprinter był 30-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze Służby Granicznej kontrolujący auto, zwrócili uwagę na różnice w danych numeru VIN oraz numerach skrzyni biegów i silnika.

Dalsze sprawdzenia dokonane w oparciu o międzynarodową wymianę informacji potwierdziły, że większość podzespołów w pojeździe pochodzi z busa skradzionego we Włoszech. Wartość auta oszacowano na 50 tysięcy złotych.

14-170298

Foto: BOSG

Niespełna dwie godziny później do odprawy zgłosił się 37-letni obywatel Rumunii, również kierowca sprintera. Podobnie i w tym przypadku stwierdzono nieścisłości w numerach podzespołów. Szczegółowe sprawdzenia potwierdziły, że między innymi skrzynia biegów pochodzi z auta skradzionego w Anglii. Wartość pojazdu oszacowano na 70 tysięcy złotych.

Oba pojazdy zatrzymano i przekazano Policji. W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 109 skradzionych pojazdów wartych ponad 6 milionów złotych.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

04-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

granica-zatrzymano-skradzione-auta-o-wartosci-120-tysiecy-zlotych-foto-1987-00r2kc