REKLAMA

GRANICA. Wietnamka udawała Bułgarkę. Sfałszowała dokumenty

GRANICA. W trakcie kontroli granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski, Bułgarka okazała się być Wietnamką. Funkcjonariuszom Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej okazała fałszywy bułgarski paszport, prawo jazdy i dowód osobisty. Wkrótce okazało się, że w bagażach posiada swój autentyczny wietnamski paszport.

bosg
Foto: BOSG

9 grudnia do odprawy granicznej na wjazd do Polski stawiła się 27-letnia kobieta podająca się za obywatelkę Bułgarii. W trakcie prowadzonej kontroli paszportu funkcjonariusze SG, opierając się na swoich doświadczeniach, dostrzegli pewne nieprawidłowości. Kobieta, oprócz paszportu, okazała także bułgarski dowód osobisty i prawo jazdy. Wnikliwa kontrola Straży Granicznej na tak zwanej drugiej linii potwierdziła podejrzenia. Wszystkie przedstawione dokumenty były fałszywe.

Kobietę zatrzymano. Wkrótce okazało się, że w bagażach posiada autentyczne wietnamskie dokumenty. Przyznała, że bułgarskie „fałszywki” kupiła od obywatela Wietnamu. Dokumenty te miały jej ułatwić podróżowanie po Europie – poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, mjr Elżbieta Pikor.

14-173253

Foto: BOSG

Zgodnie z procedurą, obywatelka Wietnamu dobrowolnie poddała się karze ośmiu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby dwóch lat. Otrzymał także zobowiązanie do powrotu na Ukrainę.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili już ponad 750 fałszerstw różnych przedstawianych do kontroli dokumentów. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy”, dowody osobiste, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, dokumenty pobytowe oraz prawa jazdy.

Źródło: BOSG

11-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

granica-wietnamka-udawala-bulgarke-sfalszowala-dokumenty-8532-00r2kc