REKLAMA

GRANICA: Ukrainiec próbował przemycić broń do Polski

MEDYKA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce podczas kontroli podróżnych w ruchu pieszym ujawnili broń krótką kal. 9 mm wraz z magazynkiem i 14 szt. amunicji. 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Medyka-Szeginie (10.09 br.).

Podczas kontroli 46-letniego obywatela Ukrainy funkcjonariusze KAS wykryli niezgłoszoną do kontroli celnej broń. Broń krótka FORT kal. 9 mm wraz z magazynkiem i 14 szt. amunicji znajdowała się w plecaku mężczyzny. Podróżny nie zgłosił tego towaru do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do legalnego przywozu broni na teren Polski.

Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Korczowej, podczas patrolu terenu wokół budynku kontroli szczegółowej, znaleźli broń typu rewolwer, kaliber 9 mm. Z kolei kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy KAS w sierpniu br. na przejściach granicznych w Medyce i Budomierzu przyczyniły się do udaremnienia prób przemytu pistoletu oraz 9 sztuk amunicji kalibru 9 mm, 5 sztuk amunicji myśliwskiej oraz 495 sztuk amunicji hukowej.

fot.-KAS1

Źródło: KAS Rzeszów

13-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)