REKLAMA

GRANICA: Ukrainiec chciał wywieźć skradzioną maszynę budowlaną!

GRANICA / PODKARPACIE. W Korczowej Straż Graniczna udaremniła próbę wywozu ładowarki skradzionej w Wielkiej Brytanii. Maszyna warta 110 tysięcy złotych była poszukiwana między innymi przez Interpol.

14-172600

Foto: BOSG

Zdarzenie miało miejsce w czwartek w nocy na drogowym przejściu granicznym w Korczowej. Do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 42-letni Ukrainiec, kierowca ciężarówki.

W naczepie transportował ładowarkę teleskopową marki JCB. Funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzający legalność pochodzenia maszyny ustalili, że jej numery identyfikacyjne widnieją w międzynarodowych bazach poszukiwawczych w związku z kradzieżą zgłoszoną w Wielkiej Brytanii.

Wartość sprzętu poszukiwanego między innymi przez Interpol oszacowano na 110 tysięcy złotych. Kierowcę oraz maszynę przekazano policji. W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 111 skradzionych pojazdów różnego typu wartych łącznie przeszło 6,3 miliona złotych.

Źródło: BOSG

30-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

granica-ukrainiec-chcial-wywiezc-maszyne-budowlana-warta-110-tysiecy-zlotych-6246-00r2kc