REKLAMA

GRANICA. Ukrainiec chciał przemycić marihuanę w słoiku (FOTO)

GRANICA. Podczas kontroli podróżnych przekraczających przejście graniczne w Krościenku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna usiłował przemycić do Polski 2,6 grama marihuany.

Przechwytywanie2_7

Foto: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Krościenko-Smolnica do odprawy na wjazd do Polski podjechał samochód na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowało czterech obywateli Ukrainy. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali pojazd do szczegółowej rewizji, w trakcie której wykryli zielony susz w wadze 2,6 grama.

Towar ukryty był w słoiku, który znajdował się pod kołem zapasowym w bagażniku. Wstępna identyfikacja towaru, którą funkcjonariusze KAS przeprowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Służby Granicznej wskazała, że zatrzymany susz to marihuana.

Przechwytywanie_39

Foto: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Potwierdziły to dalsze badania przeprowadzone w Laboratorium Celno-Skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. Biorąc pod uwagę stężenie substancji psychotropowej oraz wagę, zatrzymana ilość marihuany mogłaby odurzyć ponad 60 osób.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Podejrzany o przemyt obywatel Ukrainy usłyszał już zarzut przywozu na terytorium RP środków odurzających, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna wpłacił tysiąc złotych na poczet grożącej mu kary.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

05-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

granica-ukrainiec-chcial-przemycic-marihuane-w-sloiku-foto-2904-00r2kc