REKLAMA

GRANICA: Przerzut nielegalnych imigrantów z Afganistanu. Będą kolejne zatrzymania?

GRANICA / PODKARPACIE. Siedmiu obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski oraz trzech mieszkańców Przemyśla, organizatorów tego przekroczenia, zatrzymali w miniony weekend (24 marca) funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Decyzją sądu organizatorzy przerzutu zostali wczoraj tymczasowo aresztowani. Imigranci wrócili na Ukrainę.

 

Strażnicy graniczni z Placówki w Hermanowicach skontrolowali oczekujący w pobliżu granicy samochód marki Volkswagen Transporter, wewnątrz znajdował się kierowca. Jednocześnie , około 4 km od granicy państwa zatrzymali audi kolejny pojazd, w którym jechało dwóch mężczyzn.

Szybko ustalono, iż kierowcy przyjechali po odbiór grupy nielegalnych imigrantów, która w tym czasie pieszo przekroczyła granicę państwa. Trzej mężczyźni, mieszkańcy Przemyśla (23, 38 i 55 lat) zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty dot. organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i decyzją sądu osadzeni na trzy miesiące w areszcie.

Zatrzymano również w okolicy m. Młodowice grupę 7 nielegalnych imigrantów, obywateli Afganistanu. Nie posiadali pieniędzy ani dokumentów. Wyjaśnili, że za przerzut do Polski zapłacili po 3 tysiące euro każdy. Granicę ukraińsko-polską przekroczyli idąc pieszo. Po polskiej stronie mieli czekać na nich Polacy i pojazdami odwieźć na zachód Europy.

Wczoraj, zgodnie z umową o readmisji, imigranci zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

W działaniach granicznych brali udział funkcjonariusze z Placówki SG w Hermanowicach, z Wydziału Operacyjno-Śledczego i Zabezpieczenia Działań.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

BiOSG

26-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)