REKLAMA

GRANICA. Nielegalne papierosy ukryte w panelach drzwiowych (FOTO, WIDEO)

|

GRANICA. Nielegalne papierosy ukryte w panelach drzwiowych (FOTO, WIDEO)

MEDYKA / PODKARPACIE. Dwaj obywatele Ukrainy próbowali przemycić do Polski ponad 3 tysiące paczek papierosów w specjalnie przerobionych panelach drzwiowych. Przemyt udaremnili im funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na przejściu granicznym w Medyce.

kas1

Foto: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

W czwartek (30 stycznia br.) na przejściu granicznym w Medyce do odprawy na wjazd do Polski podjechały dwa samochody typu bus, kierowane przez obywateli Ukrainy. Obydwaj kierowcy przewozili panele drzwiowe, które wzbudziły czujność funkcjonariuszy.

W samochodzie kierowanym przez 45- letniego mężczyznę znajdowało się 9 paneli, 10 kolejnych przewoził 40-letni kierowca drugiego busa. Obydwa pojazdy zostały skierowane do szczegółowej rewizji.

Przypuszczenia funkcjonariuszy KAS okazały się słuszne. Przewożone przez kierowców panele były po prostu skrytkami na papierosy. Łącznie znajdowało się w nich 3040 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, o rynkowej wartości ponad 42 tysięcy złotych.

kas2_2

Foto: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kar, które grożą kierowcom zabezpieczono odpowiednio 2500 złotych i 2600 złotych. KAS zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji o zobowiązujących dwóch cudzoziemców do powrotu do kraju.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

01-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

granica-nielegalne-papierosy-ukryte-w-panelach-drzwiowych-foto-wideo-2403-00r2kc