REKLAMA

GRANICA. Nielegalne papierosy ukrył w zbiorniku paliwa! Zatrzymano kierowcę

GRANICA. Ponad 10 tysięcy złotych warte były papierosy, które usiłował przemycić do Polski kierowca samochodu osobowego. Papierosy schowane w przerobionym zbiorniku paliwa i butli na gaz wykryli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej.

Przechwytywanie_22

Foto: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem w piątek (10 stycznia) na przejściu granicznym w Korczowej. Do kontroli na kierunku wjazd do Polski podjechał mercedes na polskich numerach rejestracyjnych, kierowany przez obywatela Polski.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, przy wsparciu służbowego psa Aris, przeprowadzili szczegółową rewizję pojazdu, podczas której wykryli, że kierowca przewozi znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

756 paczek papierosów ukrytych było nie tylko w przerobionym zbiorniku paliwa. Do ukrycia kontrabandy posłużyła także przerobiona butla na gaz. Do papierosów wartych ponad 10 tysięcy złotych przyznał się właściciel pojazdu, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Oprócz przepadku towaru, podejrzanemu o przemyt mężczyźnie, grozi także konfiskata samochodu, który posłużył do przemytu.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

12-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

granica-nielegalne-papierosy-ukryl-w-zbiorniku-paliwa-zatrzymano-kierowce-7854-00r2kc