REKLAMA

GRANICA. KAS udaremniła przemyt. Kontrabanda w zbiorniku paliwa (FOTO)

GRANICA. Przerobiony zbiornik paliwa posłużył kierowcy osobowego forda do przemytu 380 paczek papierosów. Próbę przemytu udaremnili mu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Budomierzu.

Przechwytywanie_45

Foto: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym Budomierz- Hruszew. Do kontroli na kierunku wjazd do Polski podjechał  samochód osobowy  kierowany przez 32-letniego obywatela  Polski.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili szczegółową rewizję pojazdu, podczas której wykryli, że kierowca przewozi papierosy bez polskich znaków akcyzy. 380 paczek papierosów ukrytych było skrytce konstrukcyjnej w przerobionym zbiorniku paliwa. Dotarcie do nielegalnego towaru wymagało demontażu zbiornika.

W ujawnieniu przemytu pomogła funkcjonariuszom labradorka Luna wyszkolona do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Oprócz przepadku towaru, podejrzanemu o przemyt mężczyźnie, grozi także konfiskata samochodu, w którym dokonano przeróbek konstrukcyjnych.

Przechwytywanie2_9

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

19-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

granica-kas-udaremnila-przemyt-kontrabanda-w-zbiorniku-paliwa-foto-159-00r2kc