REKLAMA

Gra Miejska „Rzeszowskimi uliczkami”. Jak poradzili sobie zawodnicy? (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. 19 września uczniowie rzeszowskich szkół rywalizowali w grze miejskiej „Rzeszowskimi uliczkami”, zorganizowanej przez pracowników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów liczących po 5 zawodników wraz z opiekunem. Zadaniem uczestników było pokonanie trasy, na której znajdowało się 11 punktów gry, gdzie czekali na nich agenci z zadaniami. Ci z kolei po usłyszeniu prawidłowego hasła podawali uczestnikom koperty ze wskazówkami dotyczącymi punktów kontaktowych.

unnamed (10)

Gracze mieli do pokonania dystans między Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży, Pałacykiem Lubomirskich, Radiem Rzeszów, Muzeum Okręgowym, Wieżą Farną, Teatrem im. W. Siemaszkowej, Czytelnią WiMBP w Rzeszowie, z powrotem w kierunku Pomnika Lisa-Kuli, Muzeum Dobranocek, Ratusza, aż do punktu startowego.

Do zadań ułożonych przez bibliotekarki należało, m.in. wpisanie do karty gry trzech nazwisk sławnych ludzi pochodzących z Rzeszowa, odczytanie na głos wiersza, udzielanie odpowiedzi w teście dotyczącym związków frazeologicznych, uzupełnianie tekstu, rozwiązanie rebusu czy odgadnięcie tytułu dobranocki.

Gra miejska zorganizowana została w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2014 pod hasłem: „Dziedzictwo – źródła tożsamości”, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz pomocy ze strony Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.

Celem gry było zachęcenie dzieci i młodzieży do pogłębienia poprzez zabawę wiedzy dotyczącej różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego.

ap

23-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

gra-miejska-rzeszowskimi-uliczkami-jak-poradzili-sobie-zawodnicy-zdjecia-007