REKLAMA

Godzina policyjna dla niezaszczepionych? Propozycja doradcy premiera

POLSKA. Profesor Miłosz Parczewski, jeden z doradców premiera ds. pandemii, zaproponował wprowadzenie godziny policyjnej lub zakazu przemieszczania się między województwami dla osób, które nie zamierzają się szczepić przeciw COVID-19.

grafika poglądowa

 

Nie można dać takim ludziom szansy na zakażanie innych. Nie można nikogo siłą, ani przepisami zmusić do szczepienia się przeciwko Covid-19, ale można sprawić, żeby taka osoba sama zdecydowała, że się zaszczepi – powiedział dla Radia Zet główny lekarz ds. Covid-19 w Zachodniopomorskim i jeden z doradców premiera ds. pandemii, prof. Miłosz Parczewski.

Prof. Parczewski uważa, że takim sposobem byłoby wprowadzenie dla niezaszczepionych godziny policyjnej lub zakazu przemieszczania się między województwami.

 

Przypomnijmy, że od 15 maja zniesiony został m.in. obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Możemy już także zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu.

Czy luzowanie obostrzeń będzie dotyczyło w przyszłości tylko zaszczepionych?

 

Źródło: radiozet.pl

16-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

godzina-policyjna-dla-niezaszczepionych-propozycja-doradcy-premiera-2118-00r2kc