REKLAMA

Godzina dla Ziemi WWF w Rzeszowie. Zgasną światła!

Godzina dla Ziemi WWF w Rzeszowie

Rzeszów, jak co roku, włącza się w akcję Godzina dla Ziemi WWF. W sobotę o godz. 20.30 wyłączone zostanie oświetlenie Ratusza a także budynków urzędu miasta przy ul. Okrzei 1, ul. Kopernika 15, pl. Ofiar Getta 7, ul. Rynek 11 i ul. Rynek 12. Ponadto wygaszone będą latarnie na płycie Rynku.

Godzina dla Ziemi WWF to akcja obchodzona na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie.

„Tegoroczną edycję Godziny dla Ziemi WWF poświęcamy w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69 proc.. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt” – informuje WWF, organizator akcji.

Rzeszów, jak co roku, włącza się w akcję Godzina dla Ziemi WWF. W sobotę (25 marca) o godz. 20.30 na godzinę wyłączone zostanie oświetlenie Ratusza a także budynków urzędu miasta przy ul. Okrzei 1, ul. Kopernika 15, pl. Ofiar Getta 7, ul. Rynek 11 i ul. Rynek 12. Ponadto wygaszone zostaną latarnie na płycie Rynku.

Materiał: Urząd Miasta Rzeszowa 

25-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)