REKLAMA

Global Village – międzynarodowy festiwal kulturowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia, w samym centrum Rzeszowa. Będzie się można w nią wybrać już 6 lipca podczas “Globalnej wioski”, przygotowanej przez studencką organizację AIESEC. Będzie można poznać ciekawych ludzi z innych krajów, zapoznać się z ich kulturą i językiem. 

student

 

ZDJ.: sxc.hu

Podczas wydarzenia, mieszkańcy 18 krajów świata – od Australli przez Chiny, Maroko i Brazylie aż po Meksyk – zaprezentują na swoich stoiskach rodzime tradycje, kulturę, język, muzykę, stroje. Będzie można nauczyć się podstawowych zwrotów po chińsku, porozmawiać po angielsku, przymierzyć sombrero, podpatrzeć narodowe tańce oraz posłuchać piosenek obcokrajowców.  Będą wielokolorowe flagi i orientalne smaki.

Global Village to okazja, aby zobaczyć pokaz hawajskiego tańca w wykonaniu Meksykanki, Julian z Kolumbii pokaże kroki do Salsy, a grupa UNICAR zaprezentuje Capoeirę. Na wydarzeniu pojawi się również  Tomasz Barney Piotrowski- finalista IV edycji „Mam Talent”.

Wydarzenie ma na celu przełamanie barier kulturowych i stereotypów. Jest szansą doświadczenia międzynarodowego folkloru, poznania ludzi z dalekich zakątków świata, ich tradycji – wszystko w jednym miejscu!

 

Global Village odbędzie się w Budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego, rozpocznie się o godz. 13.00. Wstęp jest bezpłatny.

30-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

global-village-miedzynarodowy-festiwal-kulturowy-w-rzeszowie