REKLAMA

Gina i Frida kontra kierowcy – przemytnicy (ZDJĘCIA)

KORCZOWA / PODKARPACIE. Ponad 2 tysiące paczek papierosów wykryli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) na przejściu granicznym w Korczowej podczas kontroli trzech autokarów. We wszystkich przypadkach do przemytu przyznali się kierowcy. Do skrytek z papierosami doprowadziły Gina i Frida – czworonożne specjalistki od wyszukiwania wyrobów tytoniowych.

775 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przewoził w dachu kierowca autokaru jadącego z Ukrainy do Niemiec. W wykryciu kontrabandy pomogła funkcjonariuszom labradorka Gina. Sprawca przestępstwa poddał się dobrowolnie odpowiedzialności i uiścił kwotę 9 tys. zł tytułem grożącej kary grzywny.

Tego samego dnia, w kolejnym autokarze jadącym z Ukrainy do Niemiec, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli 500 paczek papierosów. Z pomocą Giny dotarli do skrytki w luku bagażowym, w której ukryta była kontrabanda. Również w tym przypadku kierowca- sprawca przemytu zdecydował się na złożenie wniosku o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem kary wpłacił kwotę 6 tys. zł.

Z kolei rewizja autokaru relacji Ivano – Frankovsk – Praga zakończyła się udaremnieniem przemytu 736 paczek papierosów. Nielegalny towar ukryty był przed kontrolą celną w klimatyzatorze pojazdu. W kontroli wspomagała funkcjonariuszy Frida, która wskazała miejsce ukrycia kontrabandy. Ukraiński kierowca, który przyznał się do przemytu, poddał się dobrowolnie odpowiedzialności, uiszczając 9 tys. zł na poczet kary.

Źródło i zdjęcia: KAS Oddział w Rzeszowie

06-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)