REKLAMA

Geodezja i planowanie przestrzenne nowym kierunkiem na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW / PODKARPACIE. 1 lipca Politechnika Rzeszowska uruchamia nowy kierunek studiów – Geodezję i planowanie przestrzenne. Według władz uczelni, jego utworzenie jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie młodzieży i otoczenia społeczno-gospodarczego tym profilem kształcenia.

0,v

Foto: Politechnika Rzeszowska

Politechnika Rzeszowska w lipcu otwiera kierunek geodezja i planowanie przestrzenne. –  Kierunek ten dedykowany jest pasjonatom matematyki, fizyki, geografii i rysunku a także tym, którzy chcą pracować w terenie, biurze czy pracowni projektowej i mieć realny wpływ na  otaczający świat – czytamy w komunikacie uczelni.

Nowy kierunek będzie dostępny w profilu praktycznym (studia pierwszego stopnia) i ogólnoakademickim (studia drugiego stopnia), zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Uczelnia umożliwi studentom wybór dwóch specjalności: Geoinformatyka i geodezja inżynieryjna oraz Gospodarka nieruchomościami i planowanie przestrzenne.

Ukończenie specjalności Geoinformatyka i geodezja inżynieryjna przygotuje do wykonywania samodzielnych zadań produkcyjnych dotyczących obsługi komputerowych systemów tworzenia map numerycznych i powiązanych z nimi baz danych, a także wykonywania specjalistycznych pomiarów geodezyjnych. Absolwent kończący specjalność Gospodarka nieruchomościami i planowanie przestrzenne będzie przygotowany do realizacji zadań wynikających z dostosowania gospodarki nieruchomościami i zagospodarowania przestrzennego do standardów europejskich, w tym sporządzania obligatoryjnych i fakultatywnych dokumentów planistycznych na wszystkich szczeblach projektowania, wyceny nieruchomości, zarządzania i obrotu nieruchomościami w warunkach gospodarki rynkowej czy modernizacji obszarów wiejskich – informuje Politechnika Rzeszowska.

Po ukończeniu kierunku Geodezji i planowania przestrzennego absolwent ma być przygotowany do pracy w większych przedsiębiorstwach i małych firmach geodezyjnych oraz administracji publicznej. – Absolwenci będą posiadali wiedzę i umiejętności umożliwiające mu dalszy rozwój zawodowy oraz kontynuację kształcenia – podsumowuje w komunikacie uczelnia.

Źródło: Politechnika Rzeszowska

16-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

geodezja-i-planowanie-przestrzenne-nowym-kierunkiem-na-politechnice-rzeszowskiej-3159-00r2kc