REKLAMA

Genialny występ rzeszowskich tancerzy

Zespół taneczny Kornele reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Show Dance, które odbyły się w niemieckim mieście Riesa. Kadra zespołu licząca 68 osób (dzieci, juniorzy, dorośli) wróciła do Rzeszowa z ogromnymi sukcesami.

m

foto: www.rzeszow.pl

Najstarsza grupa zdobyła tytuł drugiego Wicemistrza Świata w prestiżowej kategorii formacji Show Dance. Natomiast formacja dzieci i juniorów dzielnie walczyły o medale w finale.

Na pierwszy ogień do walki na Mistrzostwach Świata stanęły nasze najmłodsze tancerki w dziecięcej formacji pt. “Owczy los”, która zajęła wysokie 4 miejsce w finałowej czołówce. Następnie przyszedł czas na juniorki, które na ponad 20 startujących zespołów z całego świata, miedzy innymi z Kanady, Włoch, Danii, Bośni i Herzegowiny, Niemiec, Szwajcarii, zakwalifikowały się do ścisłego finału i zajęły 5 miejsce.

Na koniec na scenie prezentowali się seniorzy. Natalia Brągiel i Marek Szajnar w duecie pt. “Zaufanie”, otarli się o finał, zajmując 8 miejsce. Z kolei mini formacja seniorska, na 27 startujących, uplasowała się na 12 pozycji.

Jednak na największe emocje przyszedł czas w ostatni dzień zawodów. Formacja seniorska pt. “Pełnia” okazała się nie tylko najlepsza w Polsce, ale również potwierdziła, że znajduje się w światowej czołówce najlepszych zespołów na świecie. Formacja dumnie obroniła tytuł drugich Wicemistrzów Świata! Niepokonana została jedynie formacja ze Słowenii i Niemiec – gospodarze Mistrzostw.

Zespół Kornele niespełna miesiąc temu startował również na Mistrzostwach Świata w kategorii tanecznej Jazz Dance, które odbyły się w Wetzlar k. Frankfurtu, gdzie zdobył tytuł Mistrza Świata w kategorii formacji 31+ oraz 4 miejsce w kategorii formacji powyżej lat 16, przegrywając jedynie z Kanadą i Norwegią.

Obecnie zespół taneczny Kornele to ponad 170 entuzjastów tańca, działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie w kilku grupach taneczny. Obecnie kierownikiem artystycznym i choreografem jest pani Magdalena Mucha a współpracują z nią Marta Mucha, Adrianna Sołek, muzyk Jarosław Babula oraz pani Ewa Szczygieł.

za: www.rzeszow.pl

02-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)