REKLAMA

GDDKiA: Budowa obwodnicy Łańcuta na półmetku! (ZDJĘCIA)

ŁAŃCUT / PODKARPACIE. Zaawansowanie robót na rozbudowywanym odcinku drogi krajowej numer 94 Łańcut – Głuchów, będącego obwodnicą Łańcuta, przekroczyło 50 procent. Prace prowadzone są na całym odcinku i potrwają do września 2021 roku.

40290

Prace na powstającej obwodnicy Łańcuta prowadzone są przy utrzymaniu ciągłości ruchu dwukierunkowego na drodze krajowej 94. Ze względu więc na zachowanie przejezdności i prowadzenie ruchu przy jednoczesnym realizowaniu prac, na odcinku DK94 występują czasowe utrudnienia w ruchu, które ze względu na specyfikę budowy, potrwają do końca trwania kontraktu.

Zaawansowanie wszystkich robót sięga 53,5 procent, w tym:

  • roboty drogowe – 39 procent,
  • roboty mostowe – 92 procent,
  • roboty branżowe – 62 procent.

Aktualnie na drodze krajowej nr 94 oraz jezdniach dodatkowych trwają prace związane z wykonaniem warstw konstrukcyjnych oraz bitumicznych i brukarskich. Po przełożeniu ruchu, realizowane są odcinki na otworzonych nowych frontach robót pozwalające na ich  kontynuację. Część odcinków będzie realizowana już w nawierzchni ścieralnej.

W dalszym ciągu na całym odcinku realizowane są roboty przezbrojeniowe w zakresie kolizji gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych, energetycznych i teletechnicznych. Realizowana jest również budowa oświetlenia oraz sieci kanalizacyjnych wraz ze zbiornikami retencyjnymi, a także roboty związane z wykonywaniem ekranów (pale i słupy). Na obiekcie mostowym nad rzeką Sawa trwają prace wykończeniowe.

40289

Trwa ostatni etap odbiorów końcowych i zabezpieczenia gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy DN400 w nowej lokalizacji. Przepięcie gazociągu  pozwoli uwolnić ostatecznie fronty robót w ciągu przebudowywanej DK94 i przystąpić do realizacji robót będących dotychczas w kolizji ze starą nitką gazociągu a także przystąpić do zamulenia i likwidacji starej nitki DN400.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień 2021 roku. Wykonawcą prac jest firma Budimex S.A., która zrealizuje tę inwestycję za kwotę niemal 116 milionów złotych.

Obwodnica Łańcuta będzie miała prawie 6 kilometrów długości. Zostanie ona zrealizowana w systemie optymalizuj-projektuj-buduj.

40291

Budowa zakłada stworzenie jednojezdniowej, dwupasowej z pasem dzielącym. Przebudowane zostaną skrzyżowania jednopoziomowe z drogami wojewódzkimi nr 877 Naklik – Łańcut – Szklary i nr 881 Sokołów Młp. – Łańcut – Żurawica, z ul. Piłsudskiego, Kościuszki, Graniczną oraz drogą powiatową nr 1520R Dąbrówki-Wola Dalsza-Głuchów na skrzyżowania w formie rond jednopasowych.

W ramach inwestycji budowany jest most na rzece Sawa, powstaną drogi dojazdowe i zabezpieczenia ekologiczne. Przy drogach pojawią się zatoki autobusowe, chodniki oraz ciągi pieszo-rowerowe.

40288

Źródło: red., GDDKiA Oddział w Rzeszowie

Zdjęcia: GDDKiA Oddział w Rzeszowie

02-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

gddkia-bodowa-obwodnicy-lancuta-na-polmetku-zdjecia-7898-00r2kc