REKLAMA

Gala Wiedeńska w Filharmonii Podkarpackiej

25 listopada w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się Gala Wiedeńska. Wezmą w niej udział soliści wielu polskich i europejskich oper.

6(1)

Foto: materiał nadesłany

Podczas gali można usłyszeć fantastycznych solistów operowych, obdarzonych wspaniałymi głosami. Towarzyszyć im będą wybitni polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.

Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych, filharmonicznych oraz operowych, wzruszają publikę od wielu lat. Za każdym razem są oni przyjmowani owacjami na stojąco.

W Filharmonii Podkarpackiej wystąpi najbardziej rozpoznawalny polski zespół wykonujący wyłącznie muzykę Króla Walca – Johanna Straussa. Tradycją stały się już coroczne Koncerty Wiedeńskie w wykonaniu tej niezwykłej grupy wspaniałych, polskich artystów Młodego Pokolenia. To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, werwą oraz niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to muzyczne widowisko.

Podczas gali zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek: “Zemsta nietoperza”, “Baron cygański”, “Wesoła Wdówka”, “Księżniczka Czardasza” oraz “Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy między innymi: Walc “Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya “Wielka sława to żart”, duet wszech czasów “Usta milczą dusza śpiewa”, polkę “Tritsch- Tratsch” oraz słynny “Marsz Radeckiego”. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

 

Rzeszów

Foto: materiał nadesłany

 

Bilety w cenie 90 złotych można nabyć w kasie Filharmonii Podkarpackiej (ul. Chopina 30, tel.17 852 02 72. Wejściówki są możliwe do nabycia również drogą internetową na stronach: www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl.

Źródło: materiał nadesłany

18-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

gala-wiedenska-w-filharmonii-podkarpackiej-259-00r2kc