Futbolowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

Po pierwszej zapowiedzi piłkarskiego weekendu, przyszła kolej na pierwsze podsumowanie.

W II lidze mierzyły się dwa zespoły bez ligowego zwycięstwa. W Rybniku miejscowy ROW 1964 podejmował bowiem Resovię. Ekipa z Rzeszowa poległa 2:1. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze – w 28 minucie trafił Kamil Spratek. Już 2 minuty później Resovia wyrównała dzięki trafieniu Barłomieja Buczka. Niestety po dwóch minutach drugiej połowy kolejny raz piłkę do siatki skierował Spratek. Wynik 2:1 Utrzymał się już do końca meczu.

Wyniki Resovii zaczynają być coraz bardziej niepokojące. Zaczyna to powodować lekką panikę wśród niektórych fanów, którzy przestają wierzyć w utrzymanie w lidze. Należy pamiętać, że jest to jednak dopiero czwarta kolejka i wszystko może się jeszcze zdarzyć.

ROW 1964 Rybnik – Resovia 2:1

Kamil Spratek (28, 47) – Bartłomiej Buczek (30)

żółte kartki: Dudzik, Rostkowski, Bukowiec, Okuniewicz – Kantor, Pawlak

W inauguracji III ligi w derbach Podkarpacia górą okazała się być Stal Rzeszów.  Rzeszowianie już w 11 minucie objęli prowadzenie dzięki trafieniu Tomasza Płonki. Pięćdziesiąt minut później udało się im podwyższyć prowadzenie dzięki trafieniu Piotra Ceglarza. Drużynie Wólczanki udało się strzelić kontaktową bramkę w 84 minucie. Mieli jednak zbyt mało czasu, by wyrównać.

Wynik ten potwierdza mocarstwowe plany Stali, która chce awansować do II ligi.

Stal Rzeszów – Wólczanka Wola Pełkińska 2:1

Tomasz Płonka (11), Piotr Ceglarz (61) – Gerónimo Viscovich (84)

Żółte kartki: Bašista – Szewc, Buczek

W rozgrywkach IV ligi zespoły z okolic Rzeszowa spisały się pozytywnie. Korona Rzeszów zremisowała z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Izolator Boguchwała natomiast wygrał z Piastem Tuczempy

Sokół Kolbuszowa Dolna 3-3 Korona Rzeszów

Piast Tuczempy 2-3 Izolator Boguchwała

W grupie rzeszowskiej klasy okręgowej byliśmy świadkami następujących rozstrzygnięć:

Strumyk Malawa 1-1 Wisłok Strzyżów

KS Stobierna 2-3 Strug Tyczyn

Błękit Żołynia 1-2 Głogovia Głogów Małopolski

Sawa Sonina 1-1 Jedność Niechobrz

Włókniarz Rakszawa 4-0 Błażowianka Błażowa

Bratek Bratkowice 4-1 Orzeł Wólka Niedźwiedzka