Futbolowe podsumowanie weekendu

Podsumujemy weekendowe zmagania piłkarskich ekip z Rzeszowa i jego najbliższego sąsiedztwa

W sobotnim meczu drugiej ligi Resovia przegrała w wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź. Już przed spotkaniem spodziewano się trudnej przeprawy, Widzew jest jednym z faworytów do awansu. Prawie siedemnastotysięczna publiczność na stadionie Widzewa nie musiała czekać długo na pierwsze trafienie. W drugiej minucie Dario Krišto wyprowadził Widzew na prowadzenie. Ponad dwadzieścia minut później Widzew podwyższył swoje prowadzenie dzięki trafieniu Mateusza Michalskiego z rzutu karnego. Resovii udało się zdobyć bramkę kontaktową w 78 minucie, dzięki trafieniu Sebastiana Zalepy. Wynik nie uległ już później zmianie.

Resovia jest jedynym zespołem w lidze bez zwycięstwa. Nie jest jednak ostania – mniej punktów ma Skra Częstochowa, która została ukarana odjęciem dwóch punktów za zaległości finansowe. Do czternastego miejsca, gwarantującego wyjście ze strefy spadkowej, Resovia traci trzy punkty.

Widzew Łódź 2-1 Resovia

Dario Krišto 2, Mateusz Michalski 29 (k) – Sebastian Zalepa 78

żółte kartki: Wolański, Kozłowski – Adamski, Pyrdek, Kwiek, Zalepa, Kantor.

Trzecia liga rozgrywała w ten weekend czwartą kolejkę. Stal Rzeszów zagra jednak swój mecz z Avią Świdnik piątego września.

W ramach czwartej kolejki ligi okręgowej Izolator Boguchwała rozgrywał swój domowy mecz z KS Wiązownicą. Ekipa z Boguchwały została pokonana 2:3. Z dorobkiem siedmiu punktów zajmują teraz siódme miejsce w lidze. Do lidera – Rzemieślnika Pilzno, tracą trzy punkty.

W odmiennych nastrojach jest Korona Rzeszów. Udało jej się wygrać z Orłem Przeworsk. Dzięki tej zdobyczy punktowej znajdują się teraz na trzynastym miejscu.