REKLAMA

Futbolowa zapowiedź weekendu w Rzeszowie

Zapraszamy na nowy cykl, w którym zapowiadamy piłkarskie wydarzenia powiązane z Rzeszowem i okolicami.

fot. Pixabay

Nasz przegląd zaczynamy od spojrzenia na drugą ligę. Tutaj interesujące dla nas będą dwa spotkania. W sobotę o 17:00 Resovia zmierzy się na wyjeździe z ROWem 1964 Rybnik. Dodatkowej wagi temu spotkaniu dodaje bezpośrednie sąsiedztwo w tabeli tych zespołów – Resovia do tej pory zdobyła jeden punkt, ekipa z Rybnika zaś zero. Zwycięzca tego spotkania będzie mógł patrzeć ze znacznie większym optymizmem na przyszłość na tym poziomie rozgrywkowym.

Drugim spotkaniem, na które warto zwrócić uwagę, jest mecz Stali Stalowa Wola z Widzewem Łódź. Ktoś mógłby z oburzeniem powiedzieć, że Stalowa Wola leży nieco zbyt daleko od Rzeszowa, by wspominać o tym spotkaniu w „Futbolowej zapowiedzi weekendu w Rzeszowie”. I miałby rację. Spotkanie to z uwagi na remont obiektu w Stalowej Woli odbędzie się jednak w Boguchwale. W związku z tym mecz ten może być gratką dla tych, którzy sympatyzują z Widzewem od czasów, gdy zespół ten dominował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Spójrzmy teraz na czwartą grupę III ligi. Swoje rozgrywki ligowe zainauguruje tam bowiem Stal Rzeszów. Zespół ten przeszedł przed sezonem kadrową rewolucję i pod wodzą nowego trenera zamierza walczyć o awans do II ligi. Czy to się uda? Pierwszy sprawdzian już tę sobotę o 17:00. Stal zmierzy się u siebie z Wólczanką Wólka Pełkińska. Jest to zespół mający swoją siedzibę w gminie Jarosław, a od sezonu 2013/14 krąży między III a IV ligą.

W grupie podkarpackiej IV ligi będziemy natomiast świadkami pojedynków Sokół Kolbuszowa Dolna – Korona Rzeszów (sobota, godz. 17:30), a także Piast Tuczempy – Izolator Boguchwała (sobota, godz 13:00). Korona jest zespołem, który rozpocznie drugi sezon z rzędu w IV lidze, po wielu latach spędzonych w okręgówce i A klasie. Dla Izolatora z kolei, jest to już czwarty sezon z rzędu na tym poziomie rozgrywek. Po wielu latach gry w III lidze z pewnością ta informacja nie brzmi zbyt pozytywnie dla kibiców tego zespołu.

W ten weekend swoje rozgrywki rozpoczyna klasa okręgowa. W grupie rzeszowskiej będziemy świadkami następujących pojedynków:

Strumyk Malawa – Wisłok Strzyżów 12 sierpnia, 12:00

KS Stobierna – Strug Tyczyn 11 sierpnia, 18:00

Błękit Żołynia – Głogovia Głogów Małopolski 11 sierpnia, 17:00

Sawa Sonina – Jedność Niechobrz 10 sierpnia, 18:00

Włókniarz Rakszawa – Błażowianka Błażowa 12 sierpnia, 15:00

Bratek Bratkowice – Orzeł Wólka Niedźwiedzka 12 sierpnia, 14:00

KS Zaczernie – Resovia II 11 sierpnia, 17:00

LKS Trzebownisko – Sokół Sokołów Małopolski 11 sierpnia, 18:30

A klasa wraz z B klasą, swoje rozgrywki inaugurują dopiero w przyszłym tygodniu.

10-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

futbolowa-zapowiedz-weekendu-w-rzeszowie-1-rz5ap