REKLAMA

Funkcjonariuszka rzeszowskiej Służby Więziennej wyróżniona przez Ministerstwo Sprawiedliwości

Michał Wójcik, Wiceminister Sprawiedliwości nadzorujący więziennictwo, wyróżnił st. szer. Iwonę Nierodę – Zdziebko, funkcjonariuszkę z Zakładu Karnego w Rzeszowie, za wyjątkowe zaangażowanie i wkład pracy w realizację zadań służbowych. Docenił także trud w rozwijaniu jej wyjątkowej pasji, jaką jest kickboxing.

Przechwytywanie_108

Foto: sw.gov.pl

Iwona Nieroda-Zdziebko wywalczyła w tym roku trzy tytuły mistrzowskie na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kickboxingu:

  • w formule pointfighting – 1 miejsce w kat. wagowej do 55 kilogramów,
  • w formule Kick Light – 1 miejsce w kat. wagowej do 55 kilogramów (finał wygrany przed czasem poprzez TKO czyli techniczny nokaut),
  • w formule K-1 Rules – 1 miejsce w kat. wagowej do 60 kilogramów (w półfinale TKO w 1. rundzie, w finale TKO w 2. rundzie).

Sukces jest tym bardziej spektakularny, że pani Iwona ostatni raz rywalizowała w formule Kick-Light przed pięciu laty, a w formule Pointfighting 10 lat temu.

Iwona Nieroda-Zdziebko ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Niejeden zawodnik mógłby jej pozazdrościć zgromadzonych tytułów mistrzowskich. Jest sześciokrotną mistrzynią świata. Amatorsko zdobywała ten tytuł czterokrotnie. Raz jako juniorka – w 2008 roku, trzykrotnie w gronie seniorek – w 2011, 2015 i 2017 roku. Z zawodowego mistrzostwa świata cieszyła się w 2013 i 2014 roku. Mistrzynią Europy Seniorek była w 2012 roku, wicemistrzynią – trzy razy. W roku 2018 w Bratysławie zdobyła także swój pierwszy w życiu brązowy medal na turnieju rangi mistrzowskiej. Ostatnio funkcjonariuszka zakładu Karnego w Rzeszowie wróciła z brązowym medalem mistrzostw świata w kickboxingu seniorów, rozgrywanych w Low Kick w Sarajewie.

Szeregowa Iwona Nieroda angażuje się w realizowane przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie akcje na rzecz społeczności lokalnych i środowisk zawodowych współpracujących ze Służbą Więzienną. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu sportu oraz sztuki samoobrony. Wielokrotnie, wspólnie z innymi funkcjonariuszami z Rzeszowa, brała udział w spotkaniach i zajęciach z młodzieżą i dziećmi. Obecnie przygotowuje zajęcia dla młodzieży w ramach współpracy z Klasą Penitencjarną Zespołu Szkół w Tyczynie (termin zajęć początek 2020).

Iwona Nieroda uczestniczyła również w cyklu zajęć z zakresu radzenia sobie z „trudnym podopiecznym”, organizowanych dla kuratorów zawodowych w ramach projektu „Bezpieczni w służbie i w pracy”. Wraz z innymi operatorami GISW Rzeszów prowadziła treningi, które odpowiadały na pytanie, jak poradzić sobie z agresywną osobą w sytuacjach zawodowych. Pomijając kwestie bardzo dużej wiedzy z zakresu technik samoobrony, udział instruktorki o filigranowej posturze wpływał bardzo motywująco na panie uczestniczące w zajęciach, dodawał im pewności siebie.

Starsza Szeregowa Iwona Nieroda-Zdziebko jest osobą o bardzo dużej skromności. Nie lubi chwalić się swoimi osiągnięciami. Odnośnie pracy zawodowej zawsze podkreśla, że jest na początku swojej kariery zawodowej i cały czas uczy się od funkcjonariuszy z większym stażem. Stara się godzić karierę sportową z pracą zawodową – zawsze na pierwszym miejscu stawiając obowiązki służbowe. Zawsze z dumą podkreśla, że jest funkcjonariuszem Służby Więziennej – czytamy na stronie Służby Więziennej

Źródło: BDG SW

06-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

funkcjonariuszka-rzeszowskiej-sluzby-wieziennej-wyrozniona-przez-ministerstwo-sprawiedliwosci-5955-00r2kc