REKLAMA

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rzeszowie pomogli schronisku “Kundelek”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rzeszowie zebrali 350 kilogramów karmy dla rzeszowskiego schroniska “Kundelek”. Od 13 stycznia prowadzili oni akcję “Puszka z puszki”.

Przechwytywanie1_9

Foto (4): Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie

Zakończyła się akcja Zakładu Karnego w Rzeszowie o nazwie “Puszka z puszki”. Przez ponad miesiąc funkcjonariusze wchodzący na teren jednostki mogli natknąć się przy wejściu na kosze z wizerunkiem psa i kota. W koszach lądowała karma dla zwierzaków z rzeszowskiego schroniska „Kundelek”. Akcja była częścią kampanii #ResortSprawiedliwościPomaga.

Od samego początku nikt z organizatorów nie miał wątpliwości, że akcja spotka się z dużym odzewem. Funkcjonariusze zawsze są gotowi śpieszyć z pomocą potrzebującym – bez względu czy jest to człowiek, czy psiak potrzebujący pomocy. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić domu wszystkim zwierzętom ze schroniska ale pomagamy, jak tylko możemy – mówi mjr Jarosław Wójtowicz, rzecznik Okręgowej Służby Więziennej w Rzeszowie.

Przechwytywanie2_22

Także i w tym przypadku, funkcjonariusze nie pozostali obojętni wobec potrzeb zwierząt z rzeszowskiego „Kundelka”. Każdego dnia, po zakończonej służbie organizatorzy akcji musieli opróżniać rozstawione przy wejściach do jednostki kosze, żeby zrobić miejsce dla następnych puszek i worków z karmą.

Także skarbonki na datki dla zwierzaków z każdym dniem stawały się coraz bardziej pełne. Dodatkowo akcję organizowaną przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie, Zakład Karny w Rzeszowie wsparł Zarząd Wojewódzki NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, który zasilił puszkę na datki.

 

Funkcjonariusze Służby Więziennej w Rzeszowie przekazali schronisku “Kundelek” 350 kilogramów karmy dla zwierząt

To z pewnością nie jest ostatni rozdział współpracy rzeszowskiej Służby Więziennej ze schroniskiem. Wprawdzie pandemia wprowadziła ograniczenia które uniemożliwiają skierowanie do pracy na rzecz placówki osadzonych, ale z pewnością kiedy tylko taka możliwość powróci będą służyć oni swoją pomocą. Do tego czasu, pozostajemy z kundelkiem w kontakcie i będziemy starać się reagować na bieżące potrzeby – zapewnia mjr Wójtowicz.

Przechwytywanie3_7

Przechwytywanie5

Źródło: sw.gov.pl

04-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.