REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jasionki pomogli rodzącej kobiecie!

RZESZÓW, WYŻNE / PODKARPACIE. W niedzielę pogranicznicy z placówki Straży Granicznej w Rzeszowie-Jasionce Konwojowali do szpitala mężczyznę wiozącego rodzącą kobietę. Funkcjonariusze przerwali swoje działania i pomogli w bezpieczny sposób dostać się kobiecie do jednego z rzeszowskich szpitali

14-176882
Foto: Straż Graniczna

Do zdarzenia doszło w niedzielę (16 lutego) w miejscowości Wyżne w powiecie strzyżowskim na Podkarpaciu. Ewelina oraz Bogdan – funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce prowadzili tam kontrolę w celu przeciwdziałania nielegalnej migracji.

W pewnym momencie do mundurowych podjechał przerażony mężczyzna i poprosił o pomoc. Powiedział, że przewozi żonę u której prawdopodobnie zaczęła się akcja porodowa. Chciał jak najszybciej dotrzeć do jednego z rzeszowskich szpitali – opisuje Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze mając na uwadze dobro matki oraz dziecka zareagowali natychmiast. Przerwali kontrolę pojazdów i rozpoczęli konwój. W akcji wykorzystali sygnały świetlne oraz dźwiękowe.

Droga do Rzeszowa trwała kilkanaście minut. Na miejscu rodzącą kobietą zaopiekował się personel szpitala.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

17-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

funkcjonariusze-strazy-granicznej-z-jasionki-pomogli-rodzacej-kobiecie-6693-00r2ck