REKLAMA

Forum Ekonomiczne w Krynicy – Podkarpacka Strefa Aktywności (FOTO)

Misją Forum Ekonomicznego w Krynicy jest tworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej. Co roku wydarzenie odwiedza ponad 3 tys. gości. Swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymieniają szefowie rządów i parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści, prezesi największych spółek, eksperci, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz mediów z ponad 60 krajów.

Forum-4-1200x900

Foto: rzeszow.uw.gov.pl

Tegoroczne forum rozpoczęło się dyskusją na temat możliwych scenariuszy rozwoju Europy. W debacie: „Między gospodarką a polityką. Europa w poszukiwaniu recept na wzrost gospodarczy i społeczny” wzięła m. in. udział wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło.

Gościem dwóch specjalnych paneli dyskusyjnych: „Rola sportu zawodowego i kultury fizycznej w społecznym i gospodarczym rozwoju Polski” i „Czy Polska może być kluczowym graczem w rywalizacji o dolinę krzemową w CEE?” był premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów uczestniczył również w sesji plenarnej Forum Ochrony Zdrowa „Inwestycje w zdrowie a gospodarka zdrowia – wyzwania zdrowotne państwa w kontekście rozwoju gospodarczego”.

Podobnie jak w latach ubiegłych Województwo Podkarpackie jest aktywnym uczestnikiem Forum Ekonomicznego w Krynicy. Nasz region został gospodarzem pawilonu: „Podkarpacka Strefa Spotkań”. Działania promocyjne w Krynicy realizowane są w ramach kampanii „Podkarpackie Wyższy Poziom Innowacji”. Pawilon jest miejscem wielu ciekawych paneli tematycznych. Codziennie ok. 14.00 odbywają się tam pokazy kuchni molekularnej.

6 września w pawilonie Województwa Podkarpackiego, w obecności m.in. Marszałka Marka Kuchcińskiego i gości ze Słowacji, podpisano listu intencyjny ws. organizacji Forum Polska – Słowacja na Podkarpaciu (w G2A Arenie) w 2019.

Ponadto, 5 września o godz. 14:15 odbył się panel dyskusyjny, pt. Inteligentne specjalizacje szansą na rozwój i inwestycje w regionach. Wzięli w nim udział m.in. Marek Chrzanowski (Przewodniczący – Komisji Nadzoru Finansowego), Jerzy Kwieciński (Minister Inwestycji i Rozwoju) i Władysław Ortyl (Marszałek Województwa Podkarpackiego).

Źródło: Materiał nadesłany


06-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

forum-ekonomiczne-w-krynicy-podkarpacka-strefa-aktywnosci-foto-2223