REKLAMA

Fit catering – czas obalić najpopularniejsze mity żywieniowe!

Odchudzanie może nie być skuteczne, chociażby ze względu na czynniki, których nie bierze się pod uwagę. Powielane mity żywieniowe powodują, że wiele osób nie może schudnąć, choć mają najszczersze chęci i nie wiedzą, dlaczego tak jest. Stosowanie diety pudełkowej umożliwia redukcję wagi dzięki wiedzy ekspertów układających jadłospis. Przed jakimi pułapkami chronią podopiecznych?

Dieta pudełkowa a mit o jedzeniu owoców bez ograniczeń

Niektórzy twierdzą, że skoro owoce powszechnie uznawane są za zdrowe, to można je spożywać o każdej porze dnia i nocy i w dowolnych ilościach – w końcu są na pewno lepszą opcją niż słodycze. Chociaż jest w tym ziarnko prawdy, to w rzeczywistości zbyt duże porcje owoców mogą być powodem trudności w odchudzaniu. Owoce także zawierają cukry proste, których nadmiar może prowadzić do otyłości i cukrzycy typu 2. Nie oznacza to, że trzeba całkowicie wykluczyć je z jadłospisu, wręcz przeciwnie – w odpowiednich ilościach są wskazane. Posiłki na diecie pudełkowej są przygotowane w taki sposób, by dostarczały owoce w rozsądnych dawkach, dzięki czemu łatwiej o skuteczną redukcję wagi i odrzucenie żywieniowych grzeszków.

Fit catering a mit o tym, że liczy się ilość kalorii a nie jakość

Chociaż ilość spożywanych kalorii ma bez wątpienia kluczowe znaczenie w procesie odchudzania, to ważne jest także to, skąd te kalorie pochodzą. Idąc logiką, że wystarczy mało jeść, żeby schudnąć, można dojść do mylnego wniosku, że dwie czekolady, czyli około 1000 kcal w ciągu dnia, zapewnią szczupłą i zdrową sylwetkę. Faktycznie może komuś uda się w taki sposób odrobinę schudnąć, ale to na pewno nie jest dobry pomysł. Organizm potrzebuje jeszcze składników odżywczych i witamin, które zawarte są w zdrowych posiłkach. Dieta pudełkowa dostarcza odpowiednią ilość kalorii znajdujących się w jakościowych produktach. Dzięki temu można schudnąć w zdrowy sposób, a przy tym nie czuć ciągle głodu.

Dieta pudełkowa a mit o konieczności jedzenia mięsa

Wciąż są osoby, które twierdzą, że jedynym słusznym źródłem białka jest mięso. Ten mit już dawno został obalony, a wręcz badania wykazały, że to wegetarianie są bardziej odporni na choroby cywilizacyjne i cieszą się dobrym zdrowiem. Oczywiście, żeby dieta była faktycznie zdrowa, to musi być zbilansowana. Taki jadłospis ciężko jest ułożyć samodzielnie, ale eksperci zajmujący się tworzeniem fit cateringu z https://bedietcatering.pl/lublin/ dbają o to, by każdy posiłek zawierał potrzebne składniki odżywcze, również w wersji wegetariańskiej. Mięso zastępuje tam soczewica, ciecierzyca, soja i inne rośliny bogate w łatwo przyswajalne białko.

Catering dietetyczny a mit, że czym mniej posiłków, tym lepiej

Żeby osiągnąć szczupłą sylwetkę, bardzo istotne jest regularne spożywanie posiłków. Konieczne jest jedzenie w równych odstępach czasu, najlepiej 4-6 razy w ciągu dnia. Dieta pudełkowa ułatwia jedzenie kilku posiłków, dzięki temu, że codziennie dostarczane są pudełka z pięcioma potrawami. Jeśli ktoś twierdzi, że zjedzenie raz dziennie dużego obiadu jest wystarczające, by schudnąć, to dał się nabrać na jeden z wielu żywieniowych mitów. Gotowanie kilku dań może być problematyczne, ale z fit cateringiem ten problem znika, ponieważ wszystko jest już przygotowane, więc wystarczy tylko zjeść. To spore ułatwienie dla tych, którzy nie potrafią rozplanować sobie całego dnia i zacząć jeść regularnie. Po jakimś czasie nowy styl życia wejdzie w nawyk, więc łatwiej będzie utrzymać uzyskane efekty przez całe życie.

Artykuł sponsorowany

foto: pixabay.com

źródło: materiały nadesłane

04-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

fit-catering-czas-obalic-najpopularniejsze-mity-zywieniowe