REKLAMA

Finał dla rzeszowianek! Oddaj głos na nasze wokalistki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszów w finale będzie miał bardzo mocną reprezentację, ponieważ zobaczymy aż dwie uczennice Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie – Alicję Rega i Oliwię Skórę.

j

„Hit Hit Hurra!” to program talent show emitowany od 7 września 2016 r. w TVP 1, w którym młodzi wokaliści śpiewają największe przeboje muzyczne przy akompaniamencie 26-osobowej orkiestry pod kierownictwem Daniela Nosewicza, a także występują w duetach z największymi gwiazdami polskiej estrady. Program prowadzą: dziennikarz Artur Orzech oraz Marta Zalewska – wokalistka, dyplomowana skrzypaczka i multiinstrumentalistka.

Do programu zakwalifikowanych zostało 22 wykonawców spośród 800 osób z całej Polski. Do ścisłego finału natomiast dostało się tylko sześcioro wokalistów, którzy mieli najwyższą łączną ilość punktów z wszystkich występów – indywidualnych i w duetach. Wykonawców oceniało jury w składzie: Edyta Górniak – diva polskiej sceny muzycznej, Hirek Wrona – uznany dziennikarz i krytyk oraz Bartek Caboń – trener wokalny.

Rzeszów w finale będzie miał bardzo mocną reprezentację, ponieważ zobaczymy aż dwie uczennice Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie – Alicję Rega i Oliwię Skórę. W programie brali udział również: Aleksandra Kędra z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Dominik Tudryn z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie. Cała czwórka kształci się wokalnie pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Finaliści będą rywalizować o główną nagrodę, którą otrzyma wskazana szkoła lub instytucja. Zwycięzcę programu wyłonioną telewidzowie w głosowaniu SMS-owym 9 grudnia 2016 r. o godz. 20:30 w odcinku na żywo.

k

Alicja Rega od 2010 roku uczy się śpiewu i zdobywa sceniczne umiejętności w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracując pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Uczęszcza również do Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie.
Bierze udział w licznych koncertach okolicznościowych i autorskich spektaklach wokalno-tanecznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa, m.in. w widowiskach świątecznych „Gdy tak w kołysce….” (2011), „Kolędowanie – polski zwyczaj. Część 2” (2012), „Zadumany cały świat” (2015), „Anieli w Niebie Śpiewają” (2016), w reżyserii Anny Czenczek, które swoje premiery miały w Teatrze „Maska” w Rzeszowie.
Zdobywa najwyższe nagrody na wielu festiwalach piosenki, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych, m.in. na Litwie, Malcie, w Rosji, Estonii, Bułgarii, Niemczech. Ostatnie sukcesy wokalne Alicji to m.in.: Grand Prix na XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu, Grand Prix XI Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „Pod szczęśliwa gwiazdą” w Tarnowie, Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium, Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze”, I miejsce w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.
Bierze udział w programach telewizyjnych typu talent show m.in. „Petersburski Music Show“ produkcji TVP ABC oraz „Mali Giganci“ produkcji TVN, w którym zdobyła nagrodę za najlepszy głos I edycji programu i wzięła udział w nagraniu płyty, na której ukazały się dwa utwory w jej wykonaniu – „I will love again“ z repertuaru Laury Fabian i „There you‘ll be“ z repertuaru Faith Hill.
Alicję można usłyszeć także podczas koncertów charytatywnych i innych organizowanych przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, m.in. wystąpiła na scenie VIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2012 z towarzyszeniem orkiestry pod kierownictwem Zygmunta Kukli, XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2015 oraz XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2016, zaśpiewała w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów, w spektaklu wokalno – tanecznym pt. ”Maszerują strzelcy, maszerują” z towarzyszeniem zespołu Manitou oraz Wojskowej Orkiestry, którego premiera odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej .
Wzięła udział w nagraniu płyty z kolędami pt. „Zadumany cały świat”, która ukazała się końcem 2014 roku dla uczczenia 15-lecia Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Oliwia Skóra od 10 lat uczęszcza na zajęcia śpiewu do Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie kształci się pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Jest też uczennicą Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie w klasie skrzypiec.
Bierze udział w wielu autorskich projektach Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie m.in. „Gdy tak w kołysce…” (2011), „Kolędowanie – polski zwyczaj” (2012), „Prawy do lewego” (2013), „Kolędy Niebiańskim Piórem Pisane” (2014), „Siebie dam po ślubie” (2014), „Volare Cantare” (2015), „Anieli w niebie śpiewają” (2016), „Dancing Queen” (2016) z towarzyszeniem najlepszych muzyków.
Reprezentując CSW w Rzeszowie została finalistką i laureatką wielu konkursów i przeglądów piosenki ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki na Słowacji, Grand Prix X Spotkań Mistrzów Muzyki w Pacanowie, I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Maleńkie Gwiazdeczki” w Bułgarii, I miejsce w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze” w Czechach, III miejsce na Światowym Festiwalu Talentów „Kaunas Talent” na Litwie. Jest finalistką programów „Szansa na sukces” Elżbiety Skrętkowskiej oraz „Przebojowe Dzieciaki” telewizji Polsat, gdzie gościem programu była Maryla Rodowicz.
Brała udział w nagraniach płyt Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie tj.: „Zadumany cały świat” z kolędami, która ukazała się końcem 2014 roku dla uczczenia 15-lecia CSW w Rzeszowie oraz „Volare Cantare”, która ukazała się w czerwcu 2016 roku jako bezpłatny dodatek do Gazety Codziennej „Nowiny”.
Dzięki sukcesom, które odniosła reprezentując Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie otrzymała stypendium z programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”.

W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją. Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie od 2000 roku wyśpiewali ponad 850 nagród oraz brali udział w 38 programach telewizyjnych.

Zapraszamy do oglądania! Głosujcie na Alicję i Oliwię!

08-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)