REKLAMA

Film z udziałm więźniów na rzeszowskim Rynku

„Za pięć dwunasta” taki tytuł nosi film, który powstał przy współudziale więźniów z Zakładu Karnego w Rzeszowie. Projekcja i prapremiera tego obrazu będzie miała miejsce dzisiaj o godz. 20. na Rynku w Rzeszowie. Twórcą tego filmu jest Maciej Słysz, wychowawca w rzeszowskim ZK.

Film opowiada autentyczną historię więźnia, który od 30 lat odsiaduje wyrok i od tyluż lat nie utrzymywał kontaktu z rodzicami. „Jego przesłanie jest takie: Nigdy nie jest za późno na zmiany na lepsze, a wszystko zależy od chęci danego człowieka. Odnosi się ono także do czwartego Przykazania: „Czcij ojca swego i matkę swoją”. Jeżeli szanujesz rodziców, będziesz również szanował i kochał bliźniego. Akcja filmu dzieje się w więziennej celi i z całą autentycznością oddaje relacje łączące współwięźniów. Projekcję filmu poprzedzi koncert rzeszowskiego zespołu Wu En promujący nową płytę pt. “Teraz już wiem”. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Rzeszowa, Estrada Rzeszowska, Zakład Karny w Rzeszowie.

03-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

film-z-udzialm-wiezniow-na-rzeszowskim-rynku