REKLAMA

Festiwal „Rockowyja” świętuje swój piąty jubileusz

RZESZÓW. Piąta edycja Festiwalu Zespołów Alternatywnych „Rockowyja” odbędzie się w piątek 12 września. Jubileusz imprezy uświetni swoim występem polska legenda muzyki alternatywnej – zespół Jesus Chrysler Suicide z Rzeszowa.

zd

 

Pierwsza edycja „Rockowyi” odbyła się w 2010 roku z inicjatywy Rzeszowskiego Domu Kultury filia „Wilkowyja” oraz członków rzeszowskiej grupy muzycznej Hermetic Evolution. Duże zainteresowanie nową imprezą sprawiło, że wpisała się ona na stałe w kalendarium wydarzeń kulturalnych Rzeszowskiego Domu Kultury. Głównym celem festiwalu
jest promowanie lokalnych zespołów muzycznych grających alternatywne formy rocka
i metalu. Do tej pory odbyły się cztery edycje podczas których zaprezentowało się w sumie dwudziestu wykonawców. Organizatorzy gościli w tym czasie między innymi takie zespoły,
jak Malchus, Neuron, From Afar czy Diaboł Boruta.

Rok 2014 jest czasem w którym uczczony zostanie piąty jubileusz „Rockowyi”. Imprezę swoim występem otworzy grupa Sky Above Stockholm, która znana była dotychczas pod nazwą Po Naszemu. Początki zespołu sięgają 2010 roku i tworzona przez niego muzyka stanowi klimatyczną miksturę post-rocka i alternatywy. Jako kolejny wykonawca zaprezentuje się dobrze znany lokalnej publiczności rockowy zespół Cardio. Grupa ta istnieje od 2012 roku i od tego czasu prowadzi aktywną działalność koncertową, grając u boku czołowych przedstawicieli polskiego rocka. Podczas jubileuszu festiwalu nie zabraknie również jego pomysłodawcy, czyli rzeszowskiej grupy Hermetic Evolution, która w swojej muzyce łączy ciężkie brzmienia
ze współczesną muzyką elektroniczną.

Jako gwiazda wieczoru wystąpi legendarny zespół Jesus Chrysler Suicide, który powstał w 1991 roku. Posiada on na koncie sześć albumów studyjnych oraz nominację do nagrody Fryderyk 99 w kategorii “hard and heavy”. Grupa słynie z energicznego show scenicznego oraz oryginalnego przekazu lirycznego, a podczas występu zaprezentuje swoją słynną miksturę industrialnego rocka, metalu i punka.

Jubileuszowa edycja festiwalu „Rockowyja” odbędzie się w piątek 12 września
w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Wilkowyja”, który mieści się w Rzeszowie przy
ul. Olbrachta 120. Impreza wystartuje o godzinie 16:00. Organizatorzy gwarantują wszystkim uczestnikom świetną, kilkugodzinną zabawę przy dźwiękach alternatywnych brzmień.

Rockowyja rozpocznie się o godz. 16.00, zagrają: – SKY ABOVE STOCKHOLM, CARDIO, HERMETIC EVOLUTION oraz – JESUS CHRYSLER SUICIDE.

10-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

festiwal-rockowyja-swietuje-swoj-piaty-jubileusz