REKLAMA

Festiwal Przestrzeni Miejskiej. Wystąpią Mikromusic i Pablopavo!

|

Festiwal Przestrzeni Miejskiej. Wystąpią Mikromusic i Pablopavo!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 6 do 8 czerwca odbędzie się ósma edycja Festiwalu Przestrzeni Miejskiej. Organizator ogłosił, że tegorocznymi gwiazdami wydarzenia są: zespół Mikromusic oraz Pablopavo ze swoją grupą Pablopavo i ludziki. Festiwal będzie miał miejsce na parkingu przy Hali Podpromie, w pobliżu rzeszowskich bulwarów.

58586732_2953674434660372_1955346606681227264_n

Foto: festiwalprzestrzeni.pl

Festiwal Przestrzeni Miejskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Festiwal co roku odbywa się w innym, wyjątkowym miejscu, które adaptowane jest specjalnie na potrzeby Festiwalu. Do tej pory festiwal odbył się między innymi w starych halach fabryki Zelmer przy ulicy Langiewicza, w hali obrabiarek PKP, a także na dziedzińcu zabytkowych kamienic przy alei Piłsudskiego w Rzeszowie.

Wybierane są miejsca nietypowe. Ta idea ma służyć rewitalizacji i oswajaniu przestrzeni miejskiej oraz skłaniać do spojrzenia na miasto z innej niż zazwyczaj perspektywy. Tegoroczna, ósma już edycja Festiwalu odbędzie się od 6 do 8 czerwca na parkingu przy Hali Podpromie, w pobliżu rzeszowskich bulwarów.

Organizator ogłosił, że tegorocznymi gwiazdami wydarzenia będzie zespoł Mikromusic oraz Pablopavo i ludziki.

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach jak Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność teledysków Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019 roku.

58461410_2952220098139139_6584936857706954752_n

Foto: festiwalprzestrzeni.pl

Pablopavo nawija, śpiewa, okazjonalnie gra na gitarze w różnych zespołach, komponuje i pisze teksty. Podczas festiwalu Pablopavo zagra z zespołem, który założył w 2009 roku. Grupa Pablopavo i ludziki wydała do tej pory pięć płyt: Telephon, 10 piosenek, Polor, Ladinola, Marginal. Zyskały one spore uznanie zarówno wśród krytyków, jak i słuchaczy.

Podczas festiwalu odbywają się plenerowe koncerty najważniejszych zespołów polskiej sceny alternatywnej. Podczas poprzednich edycji wystąpili m.in. Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Xxanaxx, Bokka, Fismoll, Skubas, Smolik, Mikromusic, Król, Baasch, Bownik i inni. W programie Festiwalu znajdują się także Food Truck Festival, warsztaty i zabawy dla dzieci oraz strefa chilloutu.

Źródło: festiwalprzestrzeni.pl

30-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.