REKLAMA

Ewakuowano szkołę w Jodłowej!

REGION. Dziś w Jodłowej ewakuowano uczniów oraz pracowników Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Decyzję o ewakuacji podjął dyrektor placówki po tym, jak do budynku szkoły jeden z uczniów przyniósł pocisk artyleryjski.

Przed południem dyrektor szkoły powiadomił o zdarzeniu policję. Ze wstępnych ustaleń wynika że, 15-letni uczeń przyniósł do szkoły pocisk artyleryjski jako znaleziony eksponat. Z budynku placówki ewakuowano około 50 osób.

Skierowany na miejsce policyjny pirotechnik potwierdził, że jest to pozostałość z czasów II wojny światowej. Wezwany na miejsce patrol rozminowania z Rzeszowa zabezpieczył pocisk kalibru 150 mm ze śladową ilością materiału wybuchowego. Policjanci przeprowadzą czynności wyjaśniające w jakich okolicznościach nastolatek wszedł w posiadanie pocisku.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Brzostku.

Policja przypomina, że w przypadku odnalezienia niewybuchów należy bezzwłocznie powiadomić o tym odpowiednie służby. Bardzo ryzykowne jest przenoszenie takich przedmiotów. Niewłaściwe obchodzenie się z niewybuchem może się skończyć tragicznie.

KPP Dębica

16-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ewakuowano-szkole-w-jodlowej