REKLAMA

Ewa Leniart: Zwiększę dostęp do opieki psychologicznej dla rzeszowian (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę podczas konferencji prasowej na rzeszowskim Rynku kandydatka na urząd prezydenta Rzeszowa Ewa Leniart zadeklarowała wprowadzenie miejskiego programu zwiększającego dostęp do opieki psychologicznej i psychiatrycznej.

N70A1642

Z badań naukowych wynika, że sytuacja epidemiczna sprawiła, że dzieci i młodzież, ale także ludzie starsi wymagają większego wsparcia psychologicznego. Można je osiągnąć, jeżeli władza samorządowa zaangażuje się w większym stopniu w tego rodzaju działania powiedziała Ewa Leniart.

Kandydatka na prezydenta Rzeszowa zapowiedziała m.in. utworzenie w strukturze szpitala miejskiego poradni zdrowia psychicznego oraz uruchomienie telefonu zaufania, za pośrednictwem którego mieszkańcy miasta będą mogli uzyskać szybką pomoc psychologiczną, a także zgłosić potrzebę interwencji. Jak stwierdziła, inicjatywa jest odpowiedzią na postulaty mieszkańców oraz rekomendacje ekspertów z dziedziny psychologii.

Na terenie Rzeszowa funkcjonują świetlice socjoterapeutyczne, ale wciąż jest zbyt mało. Jest potrzeba stworzenia takiej świetlicy, która zwiększyłaby potencjał miasta w tym zakresie. Istotna kwestia, to potrzeba edukacji psychologicznej realizowanej w sposób zinstytucjonalizowany. To daje szanse, żeby szybko poradzić sobie z negatywnymi skutkami pandemii – dodała Ewa Leniart.

Uczestniczący w konferencji prasowej specjaliści z dziedziny psychologii i psychiatrii: dr Agata Wolanin i Jan Rybak zaznaczyli, że przeprowadzone przez nich badania jednoznacznie wskazują na wagę problemu dostępu do opieki psychologicznej, zwłaszcza dla dzieci i ludzi młodych, których psychika najbardziej ucierpiała wskutek różnego rodzaju ograniczeń i obostrzeń wymuszonych przez pandemię COVID-19.

 

 

Źródło: Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart Wspólny Dom Rzeszów

Foto: Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart Wspólny Dom Rzeszów

 


05-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.