REKLAMA

Ewa Leniart z programem dla rzeszowskich seniorów (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Ewa Leniart z programem dla rzeszowskich seniorów (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Bardzo chciałabym, aby w Rzeszowie powstała sieć miejskich domów opieki dla osób w wieku starszym – mówiła kandydatka na prezydenta Rzeszowa Ewa Leniart, przedstawiając swój program wyborczy dla seniorów.

DSC_0552

Jak mówiła kandydatka na prezydenta, prawie 20 procent mieszkańców Rzeszowa (około 30 tysięcy osób) przekroczyło 60 rok życia. Zdaniem Ewy Leniart miasto powinno zapewnić pomoc i aktywność seniorom poprzez utworzenie sieci przystosowanych do tego placówek.

Wprawdzie istnieje program rządowy Senior+, z którego skorzystało wiele jednostek samorządu terytorialnego z naszego województwa, ale niestety Rzeszów dotychczas nie sięgał po to rządowe wsparcie – wyjaśniła Ewa Leniart.

 

Kandydatka na prezydenta Rzeszowa podkreśliła, że jej celem jest stworzenie sieci osiedlowych miejskich domów opieki dla seniorów. Tłumaczyła to tym, że rzeszowskie osiedla, jak m.in. osiedla Tysiąclecia, Pułaskiego, czy Drabinianka, to osiedla, w których mieszka duża liczba seniorów, wymagających pomocy w codziennym życiu.

DSC_0511

Sama wiem, że dla osób aktywnych zawodowo niezwykle ważne jest to, aby na odpowiednim poziomie zapewnić opiekę dla osób w wieku senioralnym. Opiekuję się mamą, która przekroczyła 80 rok życia i wiem, jak bardzo docenia to, że nie musi być sama, że może być aktywna – mówiła Leniart.

Ewa Leniart zaznaczyła, że zależy jej też na wzroście roli Rzeszowskiej Rady Seniora, która w jej odczuciu ma zbyt mały wpływ na miejskie organy wykonawcze.

Chciałabym, żeby została opracowana strategia dla osób w wieku senioralnym dla miasta Rzeszowa. To są wyzwania, które mam nadzieję, że uda mi się zrealizować – podkreśliła Ewa Leniart.

 

 

Tekst: Kacper Ciuba

Zdjęcia: Justyna Żuczek


08-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ewa-leniart-z-programem-dla-rzeszowskich-seniorow-video-zdjecia-1727-00r2kc