REKLAMA

Ewa Leniart z poparciem prezydentów pięciu miast

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ewa Leniart otrzymała poparcie samorządowców – prezydentów: Chełma, Otwocka, Tomaszowa Mazowieckiego, Zamościa i Stalowej Woli. – W ten sposób chcemy uczynić jasny, prosty przekaz: samorządność jest w DNA Polaka – mówiła podczas sobotniej konferencji prasowej kandydatka na urząd prezydenta Rzeszowa.

180773671_1818646018291565_6234394073942685196_n
Foto: Ewa Leniart / Facebook

Jeszcze kilka dni temu, podczas debaty na portalu Nowiny24.pl, Ewa Leniart punktowała swojego kontrkandydata Konrada Fijołka między innymi za poparcie od ogólnopolskich polityków, którzy: “nie znają potrzeb miasta i zdarza im się mylić jego nazwę”. Głównie zwróciła uwagę na Borysa Budkę, który krytycznie wypowiada się na temat Krajowego Planu Odbudowy. On też podczas swoich wystąpień mylił Rzeszów z Wrocławiem.

Tymczasem w sobotę 1 maja sztab kandydatki również zaprosił samorządowców z różnych części kraju, którzy, w przeciwieństwie do wspomnianego lidera PO, zgodnie chwalili współpracę z rządem i wyrazili nadzieję na rozwój, dzięki środkom pozyskanym przez rząd w ramach Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej.

Ze wsparciem dla kandydatury Ewy Leniart do Rzeszowa przyjechali prezydenci pięciu miast: Chełma, Otwocka, Tomaszowa Mazowieckiego, Zamościa i Stalowej Woli.

 

Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa, zaznaczał, że ścisła współpraca samorządu z rządem jest gwarancją szybkiego rozwoju miasta.

Przyjechałem z Zamościa, żeby wesprzeć Ewę Leniart i podzielić się swoimi doświadczeniami w samorządzie. Jestem drugą kadencję prezydentem Zamościa i wiem, jak dużo dobrego można zrobić współpracując z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Zamość był w sytuacji, w której gdzieś na uboczu potrzebował wsparcia rządowego. W tej chwili miasta, gdzie Prawo i Sprawiedliwość ma władzę, rozwijają się w bardzo dobrym tempie – mówił Andrzej Wnuk.

Włodarz Zamościa dodał, że Ewa Leniart jest kandydatem dobrze przygotowanym, a Rzeszów potrzebuje prawicowej zmiany.

 

Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego mówił o tym, jak ważna jest zgodna współpraca na poziomie samorządowym i krajowym, twierdząc, że pozwala ona na osiągnięcie większych korzyści dla mieszkańców. Marcin Witko chwalił dotychczasowy rozwój miasta i zaznaczył, że Rzeszów był dla niego inspiracją do przenoszenia części pomysłów do Tomaszowa Mazowieckiego. Podkreślił również, że dla każdego miasta istotne będzie dobre wykorzystanie Krajowego Planu Odbudowy.

Ewa jest gwarantem tego, że ta współpraca na poziomie Rzeszów – województwo podkarpackie, będzie wyglądała wzorowo. Ewa jest również gwarantem na to, że Krajowy Plan Odbudowy, wokół którego jest dużo dyskusji również w Rzeszowie będzie realizowany w sposób wzorowy. Skorzystają na tym mieszkańcy. Bardzo serdecznie proszę mieszkańców Rzeszowa o głos na Ewę Leniart, bo to będzie głos oddany na dobrą współpracę dla dobra mieszkańców – zachęcał prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Jarosław Margielski podejście do wyborów. Podkreślił, że samorząd wymaga, by gospodarz miasta kierował się pokorą, służbą, poświęceniem i pasją.

Rzeszów ma moc, Rzeszów ma piękną historię, piękny potencjał społeczny, ale to wszystko może osiągnąć zamierzony cel, jeżeli postawimy przede wszystkim na fachowców, którzy od lat pokazują, że sprawnie poruszają się w samorządzie, pokazują, że współpraca między samorządem i rządem przebiega w sposób bardzo dobry, ale przede wszystkim pokazuje skuteczność. Serdecznie zachęcam do tego, by w tych wyborach kierować się tym, aby wybrać osobę, przy której Rzeszów skorzysta jak najwięcej. Serdecznie zachęcam do oddania głosu na panią doktor Ewę Leniart – powiedział Jarosław Margielski.

 

Prezydent Chełma, Jakub Banaszek, podkreślał, że głos na Ewę Leniart, to historyczna szansa dla Rzeszowa, by wejść na wyższy poziom rozwoju.

Jest to możliwe, bo jest kandydatka, która jest w stanie zapewnić dobrą współpracę pomiędzy rządem, samorządem województwa, ale także tutaj lokalnie być oddana wszystkim sprawom tego miasta, bo jest stąd. Jest oddana Rzeszowowi, jest oddana mieszkańcom Rzeszowa i wie, jakie potrzeby ma to miasto – wymieniał Jakub Banaszek.

Włodarz Chełma mówił też o współpracy z Ewą Leniart w momencie, gdy pracował w administracji rządowej i ocenił kandydatkę na prezydenta Rzeszowa jako najbardziej aktywnego wojewodę w zakresie pozyskiwania środków i załatwiania spraw dla swojego województwa, w tym również dla Rzeszowa.

Chciałbym zaapelować do wszystkich mieszkańców Rzeszowa, żeby zaufali Ewie Leniart, bo jest szansą na jeszcze lepszy, bardziej efektywny rozwój. Na pewno będzie tak, że wielu polityków jeszcze tu przyjedzie, będą mylić Wrocław z Rzeszowem, będą obiecywać puste obietnice, ale tylko Ewa ma szanse zrealizować swój program, bo ma silną drużynę, ma poparcie w rządzie i samorządzie – zachęcił prezydent Chełma.

 

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, zwrócił uwagę na to, że wybór prezydenta Rzeszowa będzie miał wpływ na funkcjonowanie całego województwa podkarpackiego.

Dla nas, dla samorządowców tego regionu to właśnie Rzeszów jest przykładem i inspiracją do tego, jak można działać – mówił Lucjusz Nadbereżny.</p.

Bardzo się cieszę, że jest osoba, która swoją mocą i dobrą energią może podzielić się dla rozwoju Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego (…) Wiem, że Ewa Leniart jest osobą, która nie ucieka od problemów. Składając obietnice, wie, jakich narzędzi użyć do tego, aby zmieniać małą ojczyznę, jaką jest Rzeszów – chwalił kandydaturę Ewy Leniart Nadbereżny.

Prezydent Stalowej Woli dodał również, że samorządy liczą na “złotą dekadę dla Polski”, którą umożliwią pozyskane środki z Unii Europejskiej wynegocjowane przez rząd.

Można ten czas stracić na kłótnie, na bycie w opozycji, na szukanie problemów lub wykorzystać go do dobrego rozwoju. Rzeszów potrzebuje kandydata zgody. Kandydata, który buduje, a nie burzy. Taką osobą jest Ewa Leniart, która widzi drugiego człowieka i chęć współpracy ponad podziałami – podsumował prezydent Stalowej Woli.

 

Każdy z gości wskazał przykłady wykorzystania środków rządowych w swoich samorządach.

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego chwalił się współfinansowaną ze środków rządowych Areną Lodową,  pierwszym w Polsce obiektem, gdzie znajduje się całoroczny tor łyżwiarski służący do uprawiania łyżwiarstwa, hokeja, short tracku, czy żużla na lodzie i dodał, że obecnie jest on wykorzystywany w Narodowym Programie Szczepień. Prezydent Zamościa wskazał na inwestycje z Funduszu Inwestycji Lokalnych i Funduszu Dróg Samorządowych, jak m.in. rozbudowa ogrodu zoologicznego i remont ulic w centrum miasta.

W Otowcku sztandarowe inwestycje współfinansowane przez rząd, to: rewitalizacja parku, budowa nowej szkoły w sąsiedztwie jedynego w Polsce Centrum Badań Jądrowych, czy poprawa infrastruktury drogowej. Prezydent Chełma wymienił n.in. przebudowę drogi krajowej nr 12 za prawie 200 milionów wsparcia rządowego oraz budowę Instytutu Nauk Medycznych w stu procentach finansowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny, podkreślił skuteczność działania Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, zarządzanego przez Ewę Leniart, w pozyskaniu środków rządowych dla samorządów na Podkarpaciu. Wśród inwestycji w swoim mieście wymienił obwodnicę Stalowej Woli i Niska, wodny plac zabaw, autobusy elektryczne i nowe zagospodarowanie rzeki San pod tereny rekreacyjne.

 

Ewa Leniart: Samorządność jest w DNA Polaka

Polacy samorządność mają we krwi. Kochamy decydować o tym, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu, jak zmienia się nasza gmina, powiat, nasz kraj. To nie jest tak, że lubimy, jak ktoś inny za nas decyduje i narzuca nam niektóre rozwiązania. Jesteśmy krytyczni, wymagający, ale umiemy być konstruktywni. Warunkiem jest to, że umiemy ze sobą współpracować – mówiła Ewa Leniart.

Moi koledzy, którzy przyjechali z różnych stron Polski, przyjechali, by pokazać tę dobrą współpracę, którą oni realizują na poziomie samorządów oraz na poziomie współpracy z organami rządowym – zaznaczyła kandydatka na urząd prezydenta Rzeszowa.

Ewa Leniart mówiła też o swoim doświadczeniu w sejmiku województwa oraz w zarządzaniu samorządem jako wojewoda podkarpacki, które, jak mówiła, chce spożytkować dla Rzeszowa i jego mieszkańców. Nawiązała również do problemów występujących w Rzeszowie, takich jak nieprzemyślana zabudowa, czy problemy z zalewaniem niektórych osiedli i niedrożnością dróg.

Kandydatka obiecała mieszkańcom, że w każdy poniedziałek od godziny 15:00 do 19:00 w rzeszowski ratusz będzie otwarty dla mieszkańców Rzeszowa, by mogli oni przedstawiać swoje problemy, jak również pomysły na rozwój

Moim kolegom, którzy zechcieli dzisiaj do mnie przyjechać i wyrazić słowa poparcia, bardzo serdecznie dziękuję. W ten sposób chcemy uczynić jasny, prosty przekaz: samorządność jest w DNA Polaka – podsumowała Ewa Leniart.

 

 

Tekst: Kacper Ciuba

Źródło: red., Ewa Leniart / Facebook

01-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.