REKLAMA

Ewa Leniart z planem budowy lodowiska w Rzeszowie (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Lodowisko czynne przez 10 miesięcy w roku w Rzeszowie to nie jest ani utopia, ani mrzonka, czy pusta obietnica. To deklaracja, która rzeczywiście może się ziścić – mówiła Ewa Leniart. Koncepcję lodowiska dla mieszkańców razem z kandydatką na urząd prezydenta Rzeszowa przedstawił Jerzy Widzyk, minister transportu i gospodarki morskiej w rządzie Jerzego Buzka, były burmistrz Żywca, a obecnie przedsiębiorca.

Przechwytywanie_192
Foto: Rzeszów24.pl

 

Bez wątpienia w Rzeszowie brakuje miejsc do aktywnego uprawiania sportu do rekreacji. W trakcie spotkań z mieszkańcami Rzeszowa wszyscy zgodnie podnoszą, że kondycja fizyczna jest bardzo ważna – podkreśliła, rozpoczynając briefing prasowy Ewa Leniart.

Kandydatka na urząd prezydenta Rzeszowa zwracała uwagę na to, że mieszkańcy, z którymi rozmawia oczekują powstania lodowiska.

Lodowisko czynne przez 10 miesięcy w roku w Rzeszowie to nie jest ani utopia, ani mrzonka, czy pusta obietnica. To deklaracja, która rzeczywiście może się ziścić – zadeklarowała i dodała, że chciałaby wybudować lodowisko jeszcze w trakcie najbliższej kadencji.

 

Koncepcję powstania obiektu omówił Jerzy Widzyk, minister transportu i gospodarki morskiej w rządzie Jerzego Buzka, a obecnie przedsiębiorca.

Jego propozycja to lodowisko rekreacyjno-treningowe, czynne przez 10 miesięcy. W okresie wakacji, przy wysokich temperaturach powietrza, lodowisko byłoby zamknięte.

Lodowisko ma być dostępne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a dodatkowo mogłyby się na nim odbywać treningi zawodnicze. Dlatego tafla lodowa miałaby wymiary 26 metrów na 58 metrów. Jak tłumaczył Jerzy Widzyk, na tafli o takich wymiarach rozgrywane są mecze na poziomie NHL i międzynarodowym. Równocześnie z tafli mogłyby korzystać trzy grupy treningowe.

Ma być to miejsce rekreacyjne, nie do oglądania, tylko do jeżdżenia na łyżwach. W związku z tym nie ma trybun. Dlatego jest taniej. Mamy mniejszą powierzchnię i kubaturę, ponieważ przy każdych trybunach trzeba podwyższać dach i wówczas jest większa powierzchnia do oziębienia. W związku z powyższym te koszty są mniejsze – wyjaśniał Jerzy Widzyk.

 

Koncepcja zakłada utworzenie 50 miejsc stojących przy tafli, prostej szatni i specjalnej ławki do odpoczynku dla korzystających z lodowiska. Lodowisko miałoby być też wyposażone w urządzenia do oczyszczania powietrza.

Istotą tego pomysłu jest to, żeby nie ograniczać grup, które mogą z tego miejsca korzystać – podkreślił Widzyk.

 

Ewa Leniart dodała, że są dwie propozycje lokalizacji lodowiska. Pierwsze, to miejsce obok stadionu Resovii, gdzie przed laty taki obiekt funkcjonował. Drugą propozycją jest osiedle Zwięczyca.

 

31-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)