REKLAMA

Ewa Leniart wygrała proces w trybie wyborczym z lokalnym portalem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ewa Leniart złożyła w trybie wyborczym wniosek do sądu przeciwko lokalnemu portalowi. Według orzeczenia sądu, portal ten miał celowo publikować nieprawdę na temat kandydatki na prezydenta Rzeszowa Ewy Leniart, w kontekście budowy obwodnicy południowej. Wyrok jest prawomocny.

N70A7708

Foto: Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart Wspólny Dom Rzeszów

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał orzeczenie Sądu Okręgowego i nakazał wydawcy portalu Rzeszów News natychmiastowe zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdy na temat Ewy Leniart oraz zamieszczenie sprostowania w związku z kłamliwą publikacją, celowo dyskredytującą kandydatkę na prezydenta Rzeszowa – poinformował Michał Tabisz z Biura Prasowego KWW Ewy Leniart Wspólny Dom Rzeszów.

Jak przekazuje sztab Ewy Leniart, sądy obu instancji w pełni podzieliły rację kandydatce na prezydenta, potwierdzając, że opóźnienie realizacji obwodnicy południowej Rzeszowa jest wynikiem błędów popełnionych w 2017 roku przez ówczesne władze miasta.

KWW Ewy Leniart zaznacza, że zdaniem sędziów, medialna nagonka na Ewę Leniart, to świadoma manipulacja portalu Rzeszów News i element prowadzonej przez jego redakcję negatywnej kampanii wyborczej wobec Ewy Leniart.

Poprawa jakości komunikacji w Rzeszowie zawsze była jednym z moich priorytetów. Jako wojewoda w sprawie budowy obwodnicy południowej robiłam co w mojej mocy, by skłonić ówczesnego prezydenta miasta do poprawy ewidentnych błędów formalnych, które uniemożliwiały wydanie pozwolenia niezbędnego do realizacji tej ważnej inwestycji – mówiła podczas piątkowej konferencji prasowej Ewa Leniart, kandydatka na prezydenta komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów.

Szanuję pracę dziennikarzy i jestem otwarta na rzeczową krytykę, ale czym innym jest negatywna opinia, a czym innym celowe rozpowszechnianie nieprawdy, którego dopuścił się portal Rzeszów News. Ci, którzy sądzili, że kłamstwo powtarzane sto razy stanie się prawdą, srogo się zawiedli. Apeluję do moich wyborczych konkurentów o czystą grę – podkreśliła Leniart.

 

Według przekazanego przez KWW Ewy Leniart oświadczenia, sąd w orzeczeniu podkreślił, że opublikowany w dniu 30 marca br. na portalu Rzeszów News artykuł, pt. “Obwodnica południowa dla Rzeszowa. W przyszłym tygodniu wniosek o ZRID”, to forma agitacji wyborczej, która miała służyć publicznemu zniechęcaniu do głosowania w określony sposób, a informacje w niej zawarte są nieprawdziwe.

Jak zaznacza rzecznik KWW Ewy Leniart Wspólny Dom Rzeszów, sąd stwierdził, że publikacja miała bezpośredni związek z aktualnie trwającą kampanią wyborczą, zaś jej celem było wpłynięcie na wynik przyszłego głosowania.

Sąd uznał, że dążeniem autora artykułu było zdyskredytowanie Ewy Leniart w oczach jej zwolenników, a będąca przedmiotem postępowania publikacja godzi w pozytywny wizerunek kandydatki komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów. Orzeczenie sądu jest prawomocne – informuje Michał Tabisz.

 

Źródło: Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart Wspólny Dom Rzeszów

09-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.