REKLAMA

Ewa Leniart: Proponuję “Weekendy pełne kultury” (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ewa Leniart przedstawiła w poniedziałek swoją propozycję wyborczą – program “Weekendy pełne kultury”. Ma on umożliwić lokalnym artystom ubieganie się o granty uprawniające do organizacji w przestrzeni miasta występów dla mieszkańców Rzeszowa.

TR220923
Foto (3): Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart “Wspólny Dom Rzeszów”

“Weekendy pełne kultury”, czyli propozycja programowa Ewy Leniart ma w założeniu pozwolić lokalnym artystom cyklicznie, przez 12 tygodni w skali całego roku, prezentować swoją twórczość w przestrzeni miasta. Kandydatka komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów chce w ten sposób wesprzeć mniejsze inicjatywy kulturalne w Rzeszowie.

Niezwykle ważną kwestią jest tchnięcie życia w miasto poprzez pobudzenie kultury. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców proponuję “Weekendy pełne kultury”. Małe formy kulturalne dotychczas w bardzo małym zakresie mogły liczyć na wsparcie z budżetu miasta Rzeszowa. Proponuję ogłosić konkurs, który będzie zakładał organizację dwunastu “Weekendów Pełnych Kultury” w skali całego roku – powiedziała Ewa Leniart, podkreślając, że konkurs miałby charakter grantowy i byłby skierowany do lokalnych artystów.

 

 

TR220879

Wśród potencjalnych lokalizacji plenerowych “Weekendów pełnych kultury” w sezonie wiosenno-letnim, poza rynkiem, kandydatka wymieniła deptak przy ulicy 3 Maja, teren wokół fosy zamkowej, czy fontannę multimedialną.

Artyści, którzy żyją w Rzeszowie potrzebują tego, aby pokazać swoje pomysły i różnego rodzaju inicjatywy. Wierzę głęboko, że spotka się to z ogromną życzliwością ze strony mieszkańców miasta, bo nawet ostatni weekend pokazał, jak ludzie potrzebują tego dostępu do kultury i różnego rodzaju wydarzeń – oceniła.

Ewa Leniart wskazała, że około 2 procent budżetu miasta Rzeszowa jest przeznaczanych na kulturę i dodała, że inicjatywy związane z małymi formami kultury zgłaszane do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego często przegrywały z potrzebami o charakterze inwestycyjnym.

 

TR220907

Kandydatka podkreśliła również, że chce utrzymać zapisane na stałe w rzeszowskim kalendarzu masowe wydarzenia kulturalne i zapowiedziała przedstawienie pomysłów dotyczących zwiększania ich rangi.

 

 

Źródło: Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart “Wspólny Dom Rzeszów”

Tekst: Kacper Ciuba

 

10-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ewa-leniart-proponuje-weekendy-pelne-kultury-foto-2178-00r2kc