REKLAMA

Europoseł Piotrowski: Grzegorz Braun gwarancją dobrego rozwoju Rzeszowa (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Sądzę, że kandydatura Grzegorza Brauna daje perspektywy i gwarancję, że to miasto będzie dobrze się rozwijało – mówił europoseł Mirosław Piotrowski, który w środę w Rzeszowie wsparł kandydaturę Grzegorza Brauna w wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa. Piotrowski ostro wypowiedział się o poparciu Tadeusza Ferenca dla Marcina Warchoła. – Wytłumaczyć tę sytuację można tylko tym, że na starość zdziwaczał, gdyż powinien poprzeć pana Grzegorza Brauna – stwierdził europoseł.

DSC_0226

 

Mirosław Piotrowski podziękował Grzegorzowi Braunowi za zaproszenie i już na wstępie skrytykował decyzję premiera o przeniesieniu terminu przedterminowych wyborów na urząd prezydenta Rzeszowa na 13 czerwca.

– Chcę wyrazić swoje zdumienie i oburzenie, że wybory w Rzeszowie zostały wstrzymane i to zostały wstrzymane. Zostały wstrzymane przez osobę, której nie ma. Rządowy minister zapowiedział na konferencji prasowej, że z wnioskiem o wstrzymanie wyborów w Rzeszowie wystąpił Główny Inspektor Sanitarny, którego nie mamy w Polsce od pół roku – mówił europoseł.

Piotrowski wskazał na to, że osoba kierująca GIS-em w zastępstwie jest z wykształcenia elektrykiem, a ustawa wymaga, by Głównym Inspektorem Sanitarnym był lekarz.

– Nie wiem, kto obawia się kandydatury Grzegorza Brauna – dodał Piotrowski.

 

Mirosław Piotrowski pochwalił zachodzące w Rzeszowie zmiany i dodał, że w Lublinie, z którego przyjechał, wielu mieszkańców podziwia Rzeszów.

DSC_0201-01

– Aby Rzeszów był tą królową na wschodniej ścianie Polski, musi wybrać dobrego prezydenta. Mamy czterech kandydatów, ale tak naprawdę mamy do czynienia ze zwarciem dwóch bloków – jednego, zamkniętego układu socjalistycznego i samodzielnego, prawicowego, wolnościowego kandydata, jakim jest pan poseł Grzegorz Braun – stwierdził profesor Piotrowski.

Piotrowski w ostrych słowach wypowiedział się o poparciu Tadeusza Ferenca dla Marcina Warchoła.

– Pan Ferenc popiera kandydata z układu lewicowego. Uznając ogromne zasługi pana prezydenta Ferenca dla tego miasta, wytłumaczyć tę sytuację można tylko tym, że na starość zdziwaczał, gdyż powinien poprzez pana Grzegorza Brauna – mówił.

– Sądzę, że kandydatura Grzegorza Brauna daje perspektywy i gwarancję, że to miasto będzie dobrze się rozwijało – podsumował Mirosław Piotrowski, wyrażając poparcie dla Grzegorza Brauna.

 

Kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun wspomniał o tym, że współpracuje z europosłem Piotrowskim w szerszym wymiarze, nie tylko w kampanii.

DSC_0243

 

– Nie tylko ta kampania jest płaszczyzną naszego porozumienia i współdziałania. Są także i inne dzieła podejmowane przez pana profesora w życiu parlamentarnym i pozaparlamentarnym. Przedsięwzięcia dotyczące wolności, własności Polaków, stanu zdrowia, kondycji psychofizycznej. Pan profesor jest wręcz pełnoprawnym współgospodarzem w naszej strefie wolnej od lockdownu w Rzeszowie – mówił poseł.

Grzegorz Braun kilkukrotnie zaznaczał, że kwestie z tym związane nie będą poruszane wyłącznie w okresie trwania kampanii wyborczej w Rzeszowie.

– Mam nadzieję, że również w przyszłości nasza aktywność polityczna będzie w zgodnej synergii służyła dobru publicznemu – podkreślił Grzegorz Braun.

Kandydat na prezydenta Rzeszowa zwrócił uwagę na to, że do następnej kampanii samorządowej pozostały dwa lata, a kampania parlamentarna również jest “tuż za rogiem”.

– Pamiętajcie i myślcie o tym z nadzieją. Wy, rzeszowianie, patrioci lokalni i patrioci najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej – zwrócił się na koniec do rzeszowian Grzegorz Braun.

 

Tekst: Kacper Ciuba

Foto: Justyna Żuczek

 


28-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)