REKLAMA

Europejski Stadion Kultury. Jak zdobyć bezpłatne bilety?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Europejski Stadion Kultury 2021 zbliża się wielkimi krokami. Festiwal zaplanowano na 25-27 czerwca. Koncert Główny odbędzie się w Parku Sybiraków, pozostałe atrakcje kulturalne w kilku innych lokalizacjach na terenie miasta. Wkrótce ruszy rejestracja uczestników na poszczególne wydarzenia. Jak będzie można zdobyć bezpłatne bilety? Ilu widzów zobaczy w plenerze Koncert Główny?

esk2
Foto: mat. prasowe

 

Głównym punktem Europejskiego Stadionu Kultury, jak co roku, będzie Koncert Główny, który odbędzie się 25 czerwca o godzinie 20:00. Miejscem koncertu będzie po raz pierwszy Park Sybiraków.

Wydarzenie to rozpocznie się od koncertu otwarcia Roksany Węgiel. Później uświetnią je kolektywy złożone z polskich i zagranicznych artystów. Ich celem jest integracja Polski wschodniej i jej najbliższych krajów sąsiednich.

W kolektywach wystąpią: Sylwia Grzeszczak i Jamala (Ukraina), Grubson i Dakhabrakha (Ukraina), Margaret i Kalush (Ukraina) oraz Krzysztof Zalewski i Nizkiz (Białoruś).

Koncert Główny ma zwieńczyć muzyczne show – Marek Grechuta Anawa, w którego skład wchodzą: Voo Voo, Krzysztof Zalewski i Kasai.

 

Wydarzenie odbędzie się z udziałem publiczności, jednak przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa i przestrzeganiu stosownych obostrzeń. Teren będzie odpowiednio wygrodzony, a na widownię wejdą:

– Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które pobiorą bezpłatną wejściówkę ze strony https://estrada.rzeszow.pl/ i pokażą ją organizatorom na miejscu wydarzenia (limit 250 wejściówek),
– Osoby zaszczepione przeciw COVID-19, które na miejscu przed wejściem na teren imprezy wypełnią stosowne oświadczenie (limit 5750 wejściówek).

Bilety na Koncert Główny będą dostępne od poniedziałku 14 czerwca, od godziny 12:00.

Wydarzenie w Parku Sybiraków będzie więc mogło oglądać na żywo łącznie 6000 widzów. Osoby, którym nie uda się uzyskać wejściówki, wciąż będą mogły zobaczyć wydarzenie, ale w zaciszu domowym – Koncert Główny będzie transmitowany w TVP2 o godzinie 22:25.

Informacja o starcie rejestracji (pobieraniu bezpłatnych wejściówek) na Koncert Główny dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19 będzie ogłoszona na stronie https://estrada.rzeszow.pl, http://stadionkultury.pl/ oraz profilach na Facebooku: https://www.facebook.com/EuropejskiStadionKulturyPL , https://www.facebook.com/EstradaRzeszowska.

 

Jak wejść do Klubu Festiwalowego na Bulwarach?

Wstęp na wydarzenia odbywające się w Klubie Festiwalowym będzie także możliwy dwutorowo – przez rejestrację na stronie https://estrada.rzeszow.pl/ lub wypełnienie oświadczenia na miejscu wydarzenia (z wyłączeniem Smyk Arena – zapisy na https://rdk.rzeszow.pl).

 

Jak wejść na wydarzenia poza Klubem Festiwalowym?

Europejski Stadion Kultury 2021 to nie tylko Koncert Główny i wydarzenia w Klubie Festiwalowym na Bulwarach, ale także kulturalne atrakcje w innych rejonach miasta. Bezpłatne wejściówki na wydarzenia Art Celebration (Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego), spektakl „Biruta i tajemnica Rzeki” (Teatr Maska) i Ciało.Obiekt (warsztaty i performance w BWA) będą dostępne TYLKO przez stronę https://estrada.rzeszow.pl/

Inaczej będzie natomiast w przypadku wydarzeń Art Color Ballet (dziedziniec Zamku Lubomirskich) i Rzeszowskie Janusze (Rzeszowski Inkubator Kultury). Bezpłatne wejściówki będą dostępne na stronie https://estrada.rzeszow.pl/ i na miejscu wydarzenia.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

12-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)