REKLAMA

Europarlamentarzyści z Podkarpacia z wizytą u Prezydenta RP

PODKARPACIE. Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się dziś z europarlamentarzystami z Polski. Wśród nich byli także przedstawiciele Podkarpacia. Usłyszeli oni dziś m.in. podziękowania, że potrafią mówić w Europie jednym głosem.

Podczas dzisiejszego spotkania prezydent przywoływał dwie kwestie, w których polscy europosłowie występowali zgodnie: bezpieczeństwo energetyczne oraz kwestię kryzysu na Ukrainie.

Na spotkaniu w Belwederze Prezydent RP zwracał też uwagę, jak ważne jest znalezienie równowagi między oczekiwaniami polskich wyborców, a interesami europejskich sił.

Zdaniem prezydenta niemożliwe jest wzmocnienie pozycji politycznej Polski w Unii Europejskiej, jeśli nie będziemy uczestniczyć w integracji w obszarze wspólnej waluty.

Jednocześnie, mówił Bronisław Komorowski, trzeba szykować się do debaty na ten temat, czy będziemy mieli wolę wypełnienia tego zapisu, związanego z traktatem akcesyjnym.

W moim przekonaniu należy budować gotowość do spokojnej rozsądnej debaty po wyborach parlamentarnych w Polsce, tak by móc dążyć do mądrego rozstrzygnięcia tej kwestii poprzez wybór całego narodu – powiedział.

W opinii prezydenta trzeba też poszukiwać porozumienia w sprawie likwidacji blokady konstytucyjnej, która uniemożliwia przyjęcie euro.
– Tu można się tylko wzajemnie przekonać. Tu żadne działanie w sferze politycznej niczego nie przyniesie – podkreślił prezydent Komorowski.

fot. Piotr Molecki / prezydent.pl

prezydent

23-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

europarlamentarzysci-z-podkarpacia-z-wizyta-u-prezydenta-rp