REKLAMA

Europa wyróżniła Rzeszów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Miasto Rzeszów zostało wyróżnione najwyższą nagrodą europejską na rzecz czystego transportu miejskiego – CIVITAS AWARD 2016 w Kategorii I „INNOWACJE TECHNICZNE” – za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie transportu miejskiego i aktywne reprezentowanie Inicjatywy CIVITAS.

a

foto: materiał Urzędu Miasta Rzeszowa

Miasto udowodniło, że jest wzorem doskonałości, który inspiruje i służy jako model do prowadzenia i stymulowania dalszego rozwoju inicjatywy zrównoważonej mobilności w Europie. Poprzez ciągłe konsultacje z ekspertami oraz lokalnymi interesariuszami, miasto z powodzeniem zaplanowało, wdrożyło i oceniło funkcjonowanie polityki transportowej. Stało się modelem do prowadzenia i stymulowania dalszego rozwoju inicjatywy zrównoważonej mobilności w Europie.

Jako zwycięzcy nagrody CIVITAS, Komisja Europejska przyznaje, że miasto jest jednym z najlepszych w Europie, w tworzeniu realnego wpływu na dobrobyt obywateli europejskich.

Wyróżnienia CIVITAS AWARDS 2016 przyznane zostały w czterech kategoriach (innowacje techniczne, partycypacja społeczna, Miasto Roku CIVITAS, Przeobrażenie CIVITAS), związanych z wdrażaniem zrównoważonych systemów mobilności miejskiej. Statuetki oraz dyplomy, podpisane przez przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz Politycznego Komitetu Doradczego CIVITAS, zostały wręczone Laureatom 29 września 2016 r., podczas dorocznej konferencji CIVITAS Forum, która w tym roku odbyła się w w dniach 28-30 września br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

CIVITAS Forum to platforma wymiany pomysłów i doświadczeń wśród zrzeszonych w sieci miast, które rozwijają ambitne, zrównoważone środowiskowo strategie funkcjonowania transportu miejskiego. Wspólnie organizowane wydarzenia szkoleniowe pozwalają dzielić się wiedzą i wzajemnie inspirować do rozwoju w obszarze miejskiej mobilności. CIVITAS Forum to inicjatywa na rzecz czystszych i bardziej przyjaznych miast, współfinansowana przez Unię Europejską. W tegorocznych obradach, które odbyły się w trakcie międzynarodowej konferencji CIVITAS Forum w Gdyni gościło ponad 600 uczestników z całej Europy.

źródło: www.rzeszow.pl

05-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)