REKLAMA

Estrada Rzeszowska i RIK zapraszają na bezpłatny koncert zespołu HAŃBA!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już 13 sierpnia w Letnim Ogródku Kulturalnym przy budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) odbędzie się kolejny koncert. Tym razem w ramach akcji „Atrakcje na wakacje” zagra zespół Hańba.

hanba_media-08

Foto (2): materiały prasowe organizatora

 

Zespół HAŃBA! już 13 sierpnia zawita w Rzeszowie, by dać bezpłatny koncert organizowany przez Estradę Rzeszowską i działający przy Estradzie Rzeszowski Inkubator Kultury. Muzycy zagrają na plenerowej scenie w Letnim Ogródku Kulturalnym ulokowanej przy budynku Estrady.

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa HAŃBA! to fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata końca lat 30.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm. Wspierają ich w tym poeci (zarówno dobrze – Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szenwald, Szlengel, Ginczanka – znani) oraz podwórkowe instrumentarium (bandżo, bęben, akordeon, tuba i klarnet).

W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literacko- polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”.

HAŃBA!  jest również laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemena (Nowa Tradycja 2014).

hanba_media-01

 

Tylko do 2020 (a raczej, jak sami by powiedzieli, do 1940) roku Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa zagrała między innymi na:

  • MONA FOMA (Lauceston, Australia 2019)
  • Primavera Festival (Barcelona 2017)
  • Opener Festival (Gdynia 2017)
  • Off Festival (Katowice 2018, 2015)
  • Rudolstadt Festival (2018)
  • WOMAD Festival (Malmesbury 2018)
  • WOMEX Festival (Katowice 2017)
  • South by Southwest (Austin, USA 2017)
  • Colours of Ostrava (Ostrava 2017)
  • Pohoda Festival (Trenczyn 2016)

Ponadto HAŃBA! koncertowała w USA, Australii, Hiszpanii, Czechach i Słowacji (Czechosłowacji), Niemczech, Danii i Holandii.

 

Wstęp na rzeszowski koncert będzie bezpłatny. Darmowe wejściówki można pobrać na stronie Estrady Rzeszowskiej. Jeśli osoby z wejściówkami nie zjawią się na terenie imprezy, wówczas na ich miejsce będą wpuszczani inni chętni zobaczyć i usłyszeć muzyków na żywo.

Koncert zespołu HAŃBA! jest jednym z ponad 250 wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie w ramach miejskiej akcji „Atrakcje na wakacje”.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

02-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)