REKLAMA

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet nagrają płytę dzięki zbiórce pieniędzy

RZESZÓW. Rzeszowska Plaza dołączyła się do zbiórki i została jednym z głównych sponsorów jazzowo-rapowego projektu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Między innymi dzięki finansowemu wsparciu formacja ta będzie mogła nagrać swoją pierwszą płytę. W ramach wdzięczności za przekazanie kwoty pieniędzy na nagranie płyty przełomie października i listopada muzycy zagrają specjalny koncert w atrium CH Plaza Rzeszów.

eskuabei

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet to projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce (Eskaubei) i muzykę świetnego trębacza (Tomek Nowak) znanego ze współpracy  m.in. . z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack, wykonywaną przez czołowych jazzowych muzyków młodego pokolenia (Kuba Płużek, Filip Mozul, Alan Wykpisz).

Uznaliśmy, że jest to doskonały projekt lokalnego artysty, który warto wesprzeć. O planach nagrania dowiedzieliśmy się z Internetu. Muzycy postanowili zebrać pieniądze za pomocą Crowdfoundingu. Cieszymy się, że właśnie dzięki naszemu wsparciu udało im się zgromadzić ponad 100% potrzebnej sumy. Daje to pewność, że płyta powstanie. Możliwe, że uda Im się także wyprodukować klip promujący płytę, a koncert promocyjny odbędzie się w CH Plaza Rzeszów tłumaczy Michał Zych Menadżer ds. Marketingu CH Plaza Rzeszów. Dodaje, że jest to kolejny projekt kulturalny po koncercie duetu Kuba&Sabina, którzy zebrali ostatnio wysokie oceny w programie „Mam talent”, czy zbliżającym się koncercie w ramach Rzeszów Jazz Festiwal, pokazujący lokalne zaangażowanie Plaza Rzeszów.

Na debiutancki krążek Eskaubei i Tomek Nowak Quartet złożą się głównie kompozycje Tomka Nowaka, ale też Kuby Płużka oraz teksty Eskaubei. Muzycy zapowiadają, że gościnnie pojawią się cenieni raperzy, wokalistki i DJ-e.

 Cieszymy się, że otrzymaliśmy wsparcie m.in CH Plaza Rzeszówmówi Bartek Skubisz (Eskaubei). – Bardzo dziękujemy za tak konkretną pomoc, które daje nam pewność, że nasza płyta powstanie. To dla nas bardzo ważne, bo pokazuje, że w Rzeszowie są osoby i firmy, które chcą wspierać artystów tworzących ciekawe projekty. Dodam, że w podziękowaniu za wsparcie już w najbliższym czasie zagramy koncert w rzeszowskiej Plazie. Ustalamy termin, o którym poinformujemy w najbliższym czasie – mówi Eskaubei.

 

Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i niemieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

ap

17-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)