REKLAMA

Emanuele Zanini nowym trenerem Asseco Resovii!

Emanuele Zanini został nowym trenerem siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów. Umowa z włoskim szkoleniowcem została podpisana do końca obecnego sezonu.

Emanuele-Zanini

Foto: volleynews.it

Emanuele Zanini ma 54 lata i w swojej karierze trenerskiej prowadził między innymi kluby we Włoszech, na Słowacji, w Austrii i we Francji. Był asystentem Andrei Anastasiego (byłego trenera Asseco Resovii i reprezentacji Polski) w klubie Gabeca Montichiari oraz reprezentacji Włoch. Później rozpoczął karierę pierwszego trenera.

Prowadził kadry Słowacji i Turcji, obecnie pracuje z reprezentacją Chorwacji. Ze Słowacją w latach 2008 i 2011 wygrał Ligę Europejską, a w 2011 zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Europy. Pracował także w Polsce, gdzie w sezonie 2017/2018 roku prowadził drużynę Aluron Virtu Warta Zawiercie, beniaminka PlusLigi.

Trener Zanini pracę w rzeszowskim klubie rozpoczął we wtorek. Asystentem trenera Zaniniego będzie Wojciech Serafin, który tymczasowo zastępował na stanowisku pierwszego trenera, Piotra Gruszkę. Pozostały skład sztabu szkoleniowego pozostanie bez zmian.

Asseco Resovia Rzeszów po poniedziałkowym meczu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom, przegranym 0:3, spadła z 11 na 12. miejsce w tabeli PlusLigi. Kolejny mecz “Pasów” odbędzie się w sobotę na rzeszowskim Podpromiu. Rzeszowianie podejmą na własnej hali zajmujący 13. miejsce w lidze MKS Będzin.

Źródło: red., Asseco Resovia / informacja prasowa

11-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

emanuele-zanini-nowym-trenerem-asseco-resovii-287-00r2kc