REKLAMA

Eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikub odbędą się w Rzeszowie

RZESZÓW. Eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikub,jednej z najpopularniejszych gier na świecie odbędą się w Rzeszowie już w nadchodzący weekend! Zostaną rozegrane na placu eventowym CH Plaza Rzeszów.

RU

Rummikub to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. W ponad pięćdziesięciu krajach na pięciu kontynentach w grę Rummikub gra około miliarda osób. Niezwykłość tej gry polega na prostocie zasad, które nią rządzą oraz niezliczonej liczbie możliwych kombinacji.

 

Do światowej popularności Rummikuba przyczynili się przede wszystkim jego wielbiciele. W wielu krajach powstały kluby zrzeszające miłośników tej liczbowej gry – niektóre z nich funkcjonują do dziś. Wydarzeniem, które umocniło pozycję Rummikuba na tle innych gier i szybko obiegło kule ziemską, stały się krajowe rozgrywki.

 

Zainteresowanie, z jakim się spotkały, oraz rosnąca liczba państw, które zaczęły je organizować, skłoniły rodzeństwo Hertzano (autorów gry) do organizowania Międzynarodowych Mistrzostw. Dziś Rummikub jest „sztandarem” firmy założonej przez dzieci Hertzano. Produkowany w 25 wersjach językowych, Rummikub sprzedał się dotąd w ponad kilkudziesięciu milionach egzemplarzy. Jest aż czterokrotnym zdobywcą tytułu „GRY ROKU” – w tym również w Polsce, a w roku 1997 został okrzyknięty najlepiej sprzedająca się grą w USA. Rummikub to gra, z którą wiąże się niesłychana historia. Ale to właśnie dzięki tej historii fascynuje miliony ludzi na świecie.

 

Tajemnica Rummikuba tkwi w prostocie zasad, które nim rządzą. Wystarczy dobrze opracowana strategia, odrobina szczęścia i ktoś, kto zagra wspólnie z Tobą.

Gdzie?

Eliminacje odbędą się 19 września 2015 roku (sobota) w godzinach od 15 do 19.  Zostaną rozegrane na placu eventowym CH Plaza Rzeszów, ul. Rejtana 65.

ZDJ. materiały nadesłane

16-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Tagi: ,
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

eliminacje-do-mistrzostw-polski-w-rummikub-odbeda-sie-w-rzeszowie