REKLAMA

Elegancki Rowerowy Orszak Ślubny przejechał ulicami Rzeszowa (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Z rzeszowskiego Rynku po raz kolejny wystartował Rowerowy Orszak Ślubny. Wszystko po to aby uczcić zniesienie zakazu wjazdu roweru na rzeszowski Rynek. Pogoda nie dopisała, rowerzyści jak najbardziej.

or

Ponad 2 lata temu na rzeszowski Rynek nie można było wjeżdżać rowerem. Zapis nie dotyczył jedynie urzędników oraz… orszaków ślubnych. – Właśnie dlatego postanowiliśmy, że przebierzemy się za orszak ślubny. Jak widać, pomysł był trafiony, bo zakaz został zniesiony. Teraz w ramach wdzięczności dla Prezydenta Tadeusza Ferenca i na pamiątkę, że to wydarzenie przyczyniło się do usunięcia zakazu, organizujemy takie akcje co rok – mówi Karol Skrobacz ze Stowarzyszenia Rowery Rzeszów. 

Do orszaku może przełączyć się każdy, najlepiej jest się przebrać. Parą młodą zazwyczaj jest ktoś z organizatorów. Jednak na pierwszym orszaku dwie dziewczyny przebrały się spontanicznie za panny młode i jechałem w towarzystwie trzech panien. dodaje Karol. 

Choć pogoda w tym roku nie dopisała to na rzeszowskim Rynku zgromadził się tłum rowerzystów. – Jest to bardzo fajna inicjatywa, dzięki temu mamy co robić w piątkowe po południe. Szkoda tylko, że tak mało osób się przebrało, mogło by być ich więcej, w końcu to Elegancki Rowerowy Orszak Ślubny! mówią Ewa i Justyna, uczestniczki akcji. – Przyszłyśmy tutaj, bo mamy świadomość, że dzięki tej akcji, został zniesiony zakaz wjazdu rowerów na Rynek. Jesteśmy za to wdzięczne dodają Beata i Iza. 

W tłumie rowerzystów znaleźliśmy również pannę młodą. – Jechałam na rowerze jako panna młoda w pierwszym orszaku, więc teraz to kontynuuję.  Zauważyłam, że coraz więcej ludzi jeździ jednośladem, więc tym bardziej takie akcje powinny być organizowanemówi Ola. 

Rowerzyści biorący udział w orszaku przejechali trasę: Rynek – Kościuszki – Grunwaldzka – Grottgera – Żółkiewskiego – Kochanowskiego – Konopnickiej – Reymonta – Dojazd Staroniwa – Pułaskiego – Lisa-Kuli – Jagiellońska – Langiewicza – Bohaterów – Wyspiańskiego – Jałowego – Cieplińskiego (nawrotka) – Piłsudskiego – Rejtana – Kopisto – Most Zamkowy – Kilara – Szopena – Aleja Lubomirskich – 3 Maja – Kościuszki – Rynek

25-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

elegancki-rowrowy-orszak-slubny-przejechal-ulicami-rzeszowa-zdjecia